Фото із відкритих джерел

"Не нашкодь": прокуратура викрила посадовців-хабарників з Інституту раку – відео з прихованих камер

Читайте по-русски
Зловмисники переконували пацієнтів, що кількість закуплених державою ліків є дуже обмеженою

Прокуратура міста Києва повідомила про підозру завідувачу поліклінічного відділення Національного інституту раку та лікарю-онкологу. Їх звинувачують у вимаганні хабаря, повідомляє прес-служба прокуратури.

"Завідувач поліклінічного відділення Національного Інституту Раку, достовірно знаючи про те, що згідно з чинним законодавством України, медична допомога в державних чи комунальних закладах охорони здоров’я надається виключно безоплатно, спільно з лікарем-онкологом організував та створив умови, за яких пацієнти не мали можливості скористатись своїм правом на безоплатну медичну допомогу", – звітують у прокуратурі про проведення досудового слідства.

За даними правоохоронців, зловмисники переконували пацієнтів, що кількість медпрепаратів, закуплених за державні кошти, дуже обмежена. Тож за сприяння в отриманні безкоштовних ліків медики вимагали від пацієнтів грошову винагороду в сумі від 1 500 до 18000 гривень за один курс хіміотерапії.

Крім того, вказані посадовці надавали вказівки іншим лікарям, як саме консультувати пацієнтів та їхніх родичів, аби ті заплатили за безкоштовні ліки, йдеться в повідомленні.

Наразі у кримінальному провадженні встановлено 7 потерпілих, яким завдано матеріальних збитків на суму близько 40 000 гривень. Триває встановлення інших потерпілих.

"Вказаним посадовим особам повідомлено про підозру у кримінальних правопорушеннях, передбачених ч. 1 ст. 184 та ч. 3 ст. 191 КК України, а саме за фактами порушення права на безоплатну медичну допомогу та заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненим повторно", – повідомляють у прокуратурі.

Також у досудовому розслідуванні перевіряються відомості щодо порушень вимог законодавства щодо закупівель медичних препаратів службовими особами Національного інституту раку.

Нагадаємо, МОЗ розширило перелік безкоштовних ліків для українців. Список препаратів, що підлягають відшкодуванню за урядовою програмою "Доступні ліки", збільшився з 64 до 78 позицій.

Попередній матеріал
Закидають убивство бойовика: розвідника ЗСУ відпустили на поруки – адвокат заявляє про абсурдність звинувачень
Наступний матеріал
"Так акуратно пожежі не відбуваються": усі подробиці підпалу будинку Гонтаревої – сюжет
Loading...