КПВВ Донеччини
КПВВ Донеччини 5 канал

Пропонують від 50 грн до $1 тис: як борються з хабарництвом на КПВВ Донеччини

Читайте по-русски
За статистикою ДПСУ, у 2019 році кількість пропозицій хабарів зменшилася удвічі

Понад 130 разів пропонували хабарі прикордонникам, які несуть службу на контрольно-пропускних пунктах в'їзду-виїзду Донеччини. Ця статистика з початку року, але як кажуть у службі – пропозицій стало майже удвічі менше, ніж у попередні роки. Як захисники кордонів борються з хабарництвом – далі.

Щодня контрольно-пропускні пункти на Донеччині перетинає десятки тисяч людей і транспортних засобів. І майже щодня трапляються випадки, коли громадяни намагаються перевезти заборонені речі. Щоб прикордонники на це заплющили очі – пропонують хабарі. Нерідко буває, що за допомогою незаконної винагороди порушники намагаються уникнути перевірки документів чи огляду вантажу.

"Коли вже побачили, що щось не так, тоді вони вже намагаються пропонувати, намагаються давати якісь пропозиції, щоб не оглядали транспортний засіб, щоб не перевіряли документи", – каже комендант оперативно-бойової прикордонної комендатури "Сартана" Володимир Іваньков.

Суми пропонованих хабарів коливаються від 50 грн до $1 тис., кажуть прикордонники. Це залежить від проблем з документами або цінності вантажу. Так, нещодавно мешканець окупованої території намагався вивезти у Маріуполь ліки, що містять наркотичні речовини. Щоб прикордонники пропустили – перевізник пропонував 5 тис. грн.

"Кошти він загальною пачкою виклав у транспортний засіб, якраз зі сторони, де мав здійснюватися огляд. Як тільки мова зайшла про грошові кошти за неогляд даного транспортного засобу, він абсолютно спокійно реагував і знав, що наступає кримінальна відповідальність, але її чомусь не боявся", – згадує комендант.

Про відповідальність за пропозицію та передачу хабарів прикордонники нагадують через листівки.

"Ми їм нагадуємо, що всі операції контрольні, які здійснюються в пунктах в'їзду-виїзду, вони безкоштовні. Крім цього, ми нагадуємо їм, що вимагання, спонукання, або отримання неправомірної вигоди є кримінальною відповідальністю", – уточнює начальник відділу ДПСУ Ярослав Явтушинський.

Більшість відвідувачів контрольно-пропускного пункту на камеру запевняють, що з хабарами та вимаганням не стикалися.

"Я неодноразово їжджу тут, ніколи ніхто не підходив, і якщо є документи відповідні, ти спокійно проїжджаєш", – запевняє мешканка Маріуполя Лариса.

Мешканець окупованого Новоазовська Анатолій запевняє – хабарів ніколи не давав, але не вірить, що держава може перемогти корупцію: "Нічого не зміниться в цій Україні. Поки нагорі не наведуть порядок. І всю корупцію не приберуть".

Прикордонники нагадують, кримінальна відповідальність загрожує не лише тим, хто дає, а й тим, хто бере хабар.

"Державна прикордонна служба дуже різко і жорстко реагує на будь-які прояви корупції. І людина, яка мала той чи інший стосунок до корупційних проявів – її одразу звільняють", – наголошує прес-офіцер Донецького прикордонного загону Валерія Карпіленко.

За статистикою прикордонників, у цьому році кількість пропозицій хабарів порівняно з минулими роками зменшилася удвічі.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Кінцевою метою арешту Гримчака було зачепити Луценка": юрист проаналізував затримання чиновника
Наступний матеріал
"Два кораблі зіштовхнулися на Дніпрі": рятувальні служби Києва відпрацювали масштабні навчання
Loading...

Міст в Станиці Луганській поки не ремонтуватимуть через відсутність гарантій тиші

На КПВВ "Гнутове" через пожежу детонують боєприпаси – введено "червоний" режим

Окупанти обстріляли КПВВ "Мар'їнка" з великого калібру – цілили з терикону "Крокодил"

Пункт пропуску "Майорське" відновив свою роботу – скільки "знахідок" загалом вилучили піротехніки ДСНС

Україна змінила правила перевезення товарів через лінію розмежування – МінТОТ

КПВВ на Донбасі перейшли на літній графік роботи – як тепер працюють