Законопроєкт про відновлення електронного декларування народні депутати розглядатимуть уже цієї п'ятниці. Документ авторства голови парламенту Дмитра Разумкова та ще 100 народних депутатів зареєстрували напередодні.
Як розповів перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, у цьому документі є правова колізія, бо він фактично скасовує рішення Конституційного Суду. Однак він може тимчасово врятувати від політичної кризи, допоки окремі народні депутати цей документ не оскаржать.
Водночас президентський законопроєкт про перезавантаження Конституційного Суду можуть і не винести на обговорення парламенту. Бо його ще не розглянув комітет з правової політики. Попри те, що Володимир Зеленський пригрозив Верховній Раді розпуском, одностайної підтримки його ініціативи немає навіть у монобільшості. Частина нардепів вважає, що звільнення суддів буде порушенням Конституції. Дехто пропонує вирішити конституційну кризу іншими шляхами, зазначив Корнієнко. Опозиційні ж фракції вважають, що розпустивши Суд, Зеленський прагне узурпувати владу.
"Я тут підтримую президента 100%, я це як шантаж не сприймаю, бо я за це. Воно не звучало як шантаж, воно звучало як занепокоєння президента тим, що відбувається в країні, що може відбутися надалі, і тим, яку позицію займають окремі фракції", – каже голова фракції "слуг" Корнієнко.
"Президент дійшов до того, що шантажує людей, на яких він покладається в усіх питаннях", – зауважила депутатка "ЄС" Ніна Южаніна.
"Це намагання тиснути на власну фракцію. Спочатку ми запускаємо відосік, потім виходимо в ефір і говоримо про те, що ми вас розпустимо. Сьогодні з колегами зі "Слуги народу" говорили, що це вже навіть не лякає, тому що це не вперше і навіть і не втретє", – зауважив Ярослав Юрчишин.
Нагадаємо, неконституційною антикорупційну реформу частково визнав Конституційний Суд України.