Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

Зеленський пригрозив Верховній Раді розпуском – причини

  Читайте по-русски
  За словами президента, в Україні є багато нестабільних речей – коронавірус, Донбас, економіка

  Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий розпустити парламент, якщо в країні виникне політичний колапс через різні позиції щодо законопроєкту стосовно КСУ. Про це він заявив в ефірі програми "Свобода слова".

  "Якщо буде так, що це буде політичний колапс і реальний політичний конфлікт, і я побачу, що немає підтримки у Верховній Раді, а перш за все у "слуг народу", тому що вони йшли і, чесно кажучи, вони розуміють, що вони ж нові, все ж таки, вони завдяки мені стали депутатами і завдяки підтримці суспільства, голосуванню народу, але вони повинні розуміти відповідальність. Якщо ми підемо врозріз, ми будемо виходити з цього кута навіть таким шляхом", - наголосив Зеленський.

  За його словами, наразі в Україні є багато нестабільних речей – коронавірус, Донбас, економіка. При цьому він висловив бажання, щоб депутати працювали на державу. І попередив їх, щоб ті розуміли свою відповідальність.

  Нагадаємо, сьогодні президент записав аудіозвернення для "слуг", у якому закликав обранців вжити суворих рішень щодо суддів Конституційного Суду. Там же Зеленський заявив, що якщо він вирішить, що шлях розв'язання кризи можливий тільки через запропонований закон – його треба обов'язково підтримати.

  В той же час опозиція різко розкритикувала дії президента. Співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко заявила, що Ураїна увійшла в глибоку політичну кризу, яка була викликана виключно некомпетентністю Зеленського. 

  Вона зауважила, що "Європейська солідарність" не дозволить знищити антикорупційну інфраструктуру і здійснити конституційний переворот у державі, який протягує Зеленський.

  "Це він підігрував всім рішенням Конституційного Суду, починаючи з сумнівного рішення про розпуск парламенту, скандального рішення, яке фактично підвішує НАЗК. На це рішення він відреагував тільки на третій день після реакції опозиції, наших міжнародних партнерів і суспільства", – нагадала нардепка.

  "Хочу нагадати всій країні, що більшість конституційних суддів, які були призначені Порошенком, проголосували проти скандального рішення, а голова Конституційного Суду був узгоджений Офісом Зеленського", – зауважила Ірина Геращенко.

  "Гасити пожежу, спровоковану Зеленським, бензином – це надто безвідповідально. Тому ми зареєстрували законопроєкти, які відновлюють кримінальну відповідальність за електронне декларування", – повідомила співголова фракції.

  Вона зазначила, що всі так звані "старі еліти", яких критикувала команда Зеленського, 5 років декларуються.

  "Ми проходимо повну перевірку декларацій. "Слуги" ще жодного разу цю перевірку не проходили. Зеленський двічі не подав зміни до декларації – і перед тим, як вступав на президентську посаду, забув про свою віллу, і зараз забув про 5 мільйонів дивідендів", – нагадала Ірина Геращенко.

  "Зараз весь цей сир-бор намагаються вирішити не через законний спосіб, а через конституційний переворот, ліквідувавши Конституційний Суд. І після на 100% своєї прокуратури, ДБР, ще створити 100% свій Конституційний Суд для того, щоб всі бздури президента він підтримував одноосібно і безповоротно", – переконана Ірина Геращенко.

  "Ми не дамо знищити антикорупційні органи, електронне декларування, декларації, демократію. Парламент був єдиним органом, який всі ці роки брав на себе відповідальність і розрулював кризи, так само маємо діяти і сьогодні. Ми закликаємо, щоб парламент у чесний спосіб, не так як конкурсну комісію САП призначили, призначив ту комісію, яка буде обирати фахових суддів Конституційного Суду, і ухвалив законодавство, яке відновлює відповідальність за недостовірне декларування, відновлює повноваження всіх антикорупційних органів", – наголосила співголова фракції "Європейська солідарність".

  Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. 

  У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

  28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду.

  Попередній матеріал
  Напад на синагогу: у Відні невідомий відкрив стрілянину, є загиблі – відео
  Наступний матеріал
  "Перспективи дуже надихають": у Британії розробили тест на коронавірус, що дає миттєвий результат
  Loading...
  Через рішення КСУ закрили першу справу щодо недостовірного декларування – подробиці

  Через рішення КСУ закрили першу справу щодо недостовірного декларування – подробиці

  Лідер фракції "Слуга народу" Арахамія приїхав до КСУ поспілкуватися з головою суду – що обговорювали

  Лідер фракції "Слуга народу" Арахамія приїхав до КСУ поспілкуватися з головою суду – що обговорювали

  "Інспіровано з Кремля": ситуація з рішенням КСУ є змовою місцевої "мафії" з Росією – Бобиренко

  "Інспіровано з Кремля": ситуація з рішенням КСУ є змовою місцевої "мафії" з Росією – Бобиренко

  КСУ фактично заблокував роботу: через скандальне рішення суду НАЗК припинило перевірки в низці компаній

  КСУ фактично заблокував роботу: через скандальне рішення суду НАЗК припинило перевірки в низці компаній

  "Якщо я вирішу... – треба обов'язково підтримати" – Зеленський записав аудіозвернення до "слуг" щодо КСУ

  "Якщо я вирішу... – треба обов'язково підтримати" – Зеленський записав аудіозвернення до "слуг" щодо КСУ

  Очільник КСУ не з'явився на допит у ДБР

  Очільник КСУ не з'явився на допит у ДБР