Земля
Земля Фото "Главком"

Ринок землі в Україні: чи купуватимуть іноземці українські чорноземи та скільки коштуватиме сотка

Читайте по-русски
Ринок землі в Україні запрацює з липня наступного року

20 років заборон. Ще далекого 2001-го депутати запровадили мораторій на продаж українських чорноземів. Тоді говорили – це тимчасово. А вийшло – на роки.

Ще дев'ять разів парламент продовжував заборону. Про ринок землі політики здебільшого згадували під вибори. Одні обіцяли – продавати її не дозволять. Інші суперечили: ринок треба запустити.

2018 року у парламентській коаліції заговорили – продавати землю потрібно. Проте мораторій знову продовжили.

З 1 січня мораторій на продаж землі вже не чинний. "Зелена" влада заходилася писати законопроєкти. Це була одна з передвиборних обіцянок Володимира Зеленського. Спочатку хотіли дозволити купувати чорноземи іноземцям.

Зрештою закон переписали і передали до парламенту. Депутати внесли тисячі правок. Їх розгляд розтягнувся б на місяці. Прискорив депутатів Міжнародний валютний фонд. Там заявили: хочете мільярдних кредитів – ухвалюйте закон.

У законі прописали – ринок землі в Україні запрацює з липня наступного року. Купити чорноземи спочатку зможуть лише фізичні особи-громадяни України. А з 2024 року і компанії.

"Перший етап – це будуть лише громадяни України, які мають легальний дохід, тобто офіційний дохід, з якого вони можуть купувати обсяг землі не більш як 100 гектарів в одні руки. Цей перехідний період має тривати до 2024 року", – повідомив уповноважений президента з земельних питань Роман Лещенко.

З 2024 року концентрацію в одні руки збільшать до 10 тисяч гектарів.

"Дуже багато ще буде дискусій і, можливо, навіть і змін протягом цих трьох років. Політичний баланс не досягнуто, як на мене. І підтвердженням цьому є ті чотири постанови про скасування закону, які зареєстровані в Раді. Ситуація продовжується дуже конфліктно і це не найкраща ситуація для ринку", – каже доктор економічних наук, завідувач кафедри земельного кадастру Вікторія Заяць.

Чи продавати народне багатство іноземцям – українці мають вирішити на референдумі. Однак поки що провести його не можна.

Депутати ще пишуть так званий закон про народовладдя. І поки невідомо, якою буде ціна на українські землі. Держава ще має розробити нормативну грошову оцінку.

Сергій Барбу, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
На сьогодні законтрактована цифра на 70 тисяч костюмів: Порошенко розповів про допомогу лікарям
Наступний матеріал
Маски, соціальні гарантії та підтримка бізнесу – Порошенко пояснив, що мала зробити влада для протидії коронавірусу
Loading...

"Усі жорсткі вимоги були враховані": Артур Герасимов пояснив, чому "ЄС" підтримала закон про ринок землі

Наслідки старту ринку землі та прямих перемовин з терористами – "ІнфоВечір"

Голосування за закон про землю і про банки показало, хто за європейську Україну, а хто за олігархічну – Княжицький

Історична ніч: як Рада ухвалювала закон про ринок землі та як реагували депутати

Верховна Рада проголосувала за створення ринку землі

Перенесення закону щодо ринку землі з поточної сесії на позачергову порушує закон про регламент – Ар'єв