Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

Маски, соціальні гарантії та підтримка бізнесу – Порошенко пояснив, що мала зробити влада для протидії коронавірусу

Читайте по-русски
За два місяці держава не змогла підготувати і забезпечити мережу протидії коронавірусу, вважає лідер "ЄС"

Лідер партії "Європейська солідарність", п'ятий президент України Петро Порошенко пояснив, яких заходів мала вжити влада задля боротьби з поширенням епідемії коронавірусу і його наслідків у країні.

"Два місяці, коли вирує по всьому світу пандемія, ви мали запропонувати стратегію, яка відповідає на основні питання: як, чим і де лікувати людей, як зупинити розповсюдження, захистити лікарів, стимулювати економіку, коли вона зупинена, щоб власники підприємств не звільняли працівників. Дайте можливість перейти на 2/3, половину заробітної платні. Дайте можливість пережити. І що робити з ФОПами, з самозайнятими, коли закриті ринки, перукарні, ресторани? Вони позбавлені місця роботи, сидять удома. Яким чином захистити людей похилого віку, які перебувають в самоізоляції?" – наголосив Порошенко.

Глава "ЄС" додав: "Господь подарував нам декілька тижнів, що в Україні пандемія почалася трохи пізніше, і дав нам ці тижні, щоб підготуватися. Не треба було робити нічого нереального. Завезіть маски, захисні костюми для медиків, захисні щити або антивірусні окуляри, ліки, закупіть апарати ШВЛ, рентгенівські апарати. Підготуйтеся і забезпечте цим створену мережу протидії коронавірусу. Станом на зараз з того, що ми бачили, не було зроблено абсолютно нічого".

"Лікар, який виходить на цю війну з епідемією, має відчувати себе захищеним. Держава має забезпечити законодавче, виконавче, соціальне – всі види забезпечення, щоби всі відчували, що вони можуть розраховувати на цю державу. Саме тому я і "Європейська солідарність" точно не могли залишатися осторонь, тому перше, що я пропонував – "створіть штаб, і якщо потрібно, представники "ЄС" увійдуть і будуть брати участь в стратегії протидії епідемії". За моєю пропозицією ця робоча група була створена в рамках Верховної Ради", – констатував п'ятий президент.

Нагадаємо, 26 березня у стінах Верховної Ради відбулося засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп із представниками уряду. Політики створили антикризовий штаб, на якому узгоджують законопроєкти про подолання коронавірусу. Також штаб займатиметься подоланням економічної кризи та забезпеченням країни у період епідемії.

Попередній матеріал
Ринок землі в Україні: чи купуватимуть іноземці українські чорноземи та скільки коштуватиме сотка
Наступний матеріал
Медичні маски, дистанція та інформаційні борди: чи дотримується вимог карантину гіпермаркет "Метро"
Loading...

На сьогодні законтрактована цифра на 70 тисяч костюмів: Порошенко розповів про допомогу лікарям

Дефолт, гроші від МВФ, пандемія коронавірусу: велике інтерв'ю з Петром Порошенком

Брифінг Петра Порошенка після зустрічі керівництва парламенту з лідерами фракцій та груп – завершено

Епіцентр коронавірусу на Тернопільщині: "Фонд Порошенка" придбав обладнання для Монастириської лікарні

Фонд Порошенка передав реанімаційне обладнання Вінницькій міській лікарні №1

На Погоджувальній раді вирішили створити антикризовий штаб подолання епідемії – подробиці