Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

На сьогодні законтрактована цифра на 70 тисяч костюмів: Порошенко розповів про допомогу лікарям

Читайте по-русски
Зміна трьох міністрів охорони здоров'я яскраво демонструє, яка кадрова чехарда, безсистемність і надзвичайно коротка лава запасних у влади, наголосив лідер "Європейської солідарності"

70 тисяч захисних костюмів для медиків придбані і вже передаються в лікарні по всій Україні. Про це заявив лідер партії "Європейська солідарність", п'ятий президент України Петро Порошенко.

"За останній місяць в Україні змінилося три міністри охорони здоров'я. І це яскраво демонструє, яка у владі кадрова чехарда, безсистемність, надзвичайно коротка лава запасних, яка перетворюється вже з лави в табуретку. І в цих умовах, звичайно, підготовка до епідемії була провалена. Можна просто продемонструвати, яким чином це робила наша команда – і "Рошена", і Фонду. Були закуплені, законтрактовані захисні костюми для лікарів. Спочатку це було 10 тисяч, вже через два дні – 20, потім прийняли рішення збільшити до 30. На сьогодні законтрактована цифра – 70 тисяч костюмів", – сказав Порошенко. 

Він додав: "Я хочу наголосити, що в нас, на відміну від багатьох урядовців, котрі не знають кількості тих лікарів, які зараз є, – інфекціоністи, вірусологи, епідеміологи становлять приблизно 3 тисячі людей. В середньому з медичним персоналом це не більше ніж 50. І для них ми беремо 70 тисяч костюмів, для того, щоб закрити хоча б перші 2-3 тижні роботи. Щоб люди відчували себе захищеними". 

"Антивірусні окуляри, які не запотівають, також завозяться з Китайської Республіки. Там неймовірна черга, там усе розкуплено провідними країнами світу – німцями, французами, італійцями. І дуже добре, що нам вдалося законтрактувати. Законтрактовано 800 тисяч масок, рентгенівські апарати. Ми намагалися купити все, що було на ринку. Викупили апарати ШВЛ. Зараз ми шукаємо лікарські субстанції, для того, щоб було чим лікувати", – зазначив п'ятий президент. 

Він повідомив, що ця допомога розподіляється винятково через систему лікарень із залученням органів місцевого самоврядування.

"Винятково на лікарні, де будуть концентровано приймати хворих на коронавірус, інфекційні лікарні. Бо там насамперед потрібно захистити лікарів і середній медперсонал. В іншому разі лікаря не відпустять з дому, бо він повернеться і позаражає всіх – дітей, людей похилого віку. Це перший пріоритет, бо залишити людей без медичної допомоги просто неможливо. Ми викупили і розподілили все, починаючи від пульсоксиметрів і закінчуючи моніторами для того, щоб перевіряти рівень кисню в крові. Лікарі мають бути озброєні цим", – наголосив лідер "ЄС". 

Нагадаємо, фонд Петра Порошенка передав партію реанімаційного обладнання у Вінницьку міську лікарню №1. Серед медапаратури – монітор пацієнта М50 з годинним акумулятором, шприцевий насос, відсмоктувач хірургічний, 30 пульсоксиметрів та три ларингоскопи.

Попередній матеріал
В Луцьку коронавірусом заразилися лікар і три медсестри
Наступний матеріал
Ринок землі в Україні: чи купуватимуть іноземці українські чорноземи та скільки коштуватиме сотка
Loading...

В Луцьку коронавірусом заразилися лікар і три медсестри

У Монастириському районі на Тернопільщині 32 медики захворіли на коронавірус

Мільйон гривень спрямують на премії медикам, які борються з COVID-19 у Тернополі

МОЗ та Uber домовилися про безплатне перевезення київських медиків шатлами

"Краще ми, ніж наші бабусі": студенти-медики зголосилися допомагати лікарям у боротьбі з COVID-19

Із квітня медикам збільшать оплату праці