Лікарня
Лікарня 5 канал

Харків отримав апарати штучної вентиляції легенів – що розповідають медики

Читайте по-русски
В одній із міських лікарень готуються прийняти пацієнтів із підозрою на коронавірус

У заступника голови Харківської облради Володимира Скоробагача підтверджено COVID-19. Про це повідомляє його прессекретар. Нині чиновник перебуває в лікарні разом із дружиною. Йому вже діагностували пневмонію як ускладнення. Тим часом п'ять апаратів штучної вентиляції легенів придбали для харківських лікарень. Натепер їх у місті 163. Крім того, планують купити ще зо два десятки такого медичного обладнання. Кореспондентка "5 каналу" Оксана Нечепоренко далі розкаже.

Завідувачка відділення анестезіології Наталя Сазонова демонструє апарат штучної вентиляції легенів. За потреби його в лічені секунди підключать до пацієнта.

"У нас є сім апаратів ШВЛ для штучної вентиляції легенів, боротьби з дихальною недостатністю. Пульсоксиметри, кисневі концентратори. Власне кажучи, ми готові", – розповідає Наталя Сазонова, завідувачка відділення анестезіології міської лікарні № 13.

В одній із міських лікарень готуються прийняти пацієнтів із підозрою на коронавірус.

"Зараз час працює на нас. Чим ми грамотніше будемо вводити карантинні заходи, тим у нас ось цього більшого ресурсу, що епідемія не буде лавиноподібно котитися, у нас буде можливість підготуватися. І ми до мінімуму зведемо ускладнення, які можливі при епідемічних ситуаціях", – каже Алла Бобейко, головний лікар міської клінічної лікарні № 13.

Для реанімаційних відділень харківських лікарень місто придбало ще п'ять апаратів штучної вентиляції легенів. Тепер їх у місті 163.

"Це апарати високого класу. Якщо буде так, як сьогодні, то це буде більш, ніж потрібно. А скільки, не дай Боже, захворіє, а скільки привезли цю інфекцію. Ми ще не розуміємо цього. Пройде час, 10 днів, і ми будемо розуміти цю потребу", – каже Світлана Горбунова-Рубан, заступниця міського голови Харкова.

Найближчим часом мають закупити ще 20 апаратів штучної вентиляції легенів та засоби індивідуального захисту для лікарів. На це виділили гроші з резервного фонду Харкова.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Стрілецька зброя ворога не змовкає: як поводяться окупанти біля Оріхового – репортаж
Наступний матеріал
Епіцентр пандемії: в Європі понад 10 тисяч осіб померли від COVID-19 – яка ситуація в країнах
Loading...

На Львівщину прибув спецборт із гуманітарною допомогою з Китаю

У Мукачевому підтвердили зараження коронавірусом – подробиці

Львів та область запроваджують надзвичайну ситуацію (оновлення)

Серед пасажирів поїзда, який прибув до Києва, є люди з високою температурою: нікого не випускають (оновлено)

Епідеміолог пояснила, які є види тестів і як вони виявляють коронавірус

COVID-19: наскільки довго вірус живе на різних поверхнях – порівнюємо