Онлайн-навчання
Онлайн-навчання 5 канал

Онлайн-уроки під час карантину – як це працює та як реагують учні та їхні батьки

Читайте по-русски
Викладачі, які вже перейшли на дистанційну освіту, вважають її дуже ефективною

Під час карантину освітній процес в Україні не припиняється. Школи та університети запроваджують онлайн уроки, а телеканали транслюють підготовку до ЗНО. Навчальні матеріали для одинадцятикласників уже з'явилися на телеканалі "Рада" та "Київ" . Докладніше в сюжеті кореспондентки "5 каналу" Олександри Адамчук.

Аніта навчається в сьомому класі. Тільки-но почався карантин, вчителі почали надсилати завдання в соцмережах. Школярка каже – коли щось не зрозуміло, вчителі допомагають дистанційно, їм можна зателефонувати чи написати.

"Нам вчителька скидає посилання, та ми переходимо за посиланням, дивимось відео, а потім робимо по нашим підручникам. Інформація запам'ятовується не дуже, бо це ж відео, а не вчитель. Але плюси в тому, що ти можеш сидіти вдома і не ходити в школу", – розповідає Аніта Лук'янюк, школярка.

Мама дівчинки каже – в їхній школі процес налаштований поки що не дуже добре. Викладачі надсилають лише завдання і тільки зрідка відеоуроки. А от пояснюють дітям, як виконувати завдання, переважно самі батьки.

"Частково воно ефективне. Чому? Тому що діти самостійно вчаться – це їх дисциплінує, також вони більш уважні, бо вони поглиблюються, їм потрібно самостійно цю тему вивчити. Але, звісно, дистанційне навчання вчителя не замінить. Тому на якийсь не довгий період – це можливо, але я не думаю, що місяць такого навчання буде ефективним", – каже Лілія Лук'янюк, мати школярки.

На карантині школярів рятують ще й освітні платформи поза межами школи та відеоуроки з підготовки до ЗНО. Саме такі онлайн-лекції, але для старших класів транслює телеканал Рада. Координує ці програми Міністерство освіти й науки України.

"Ми скооперувалися із чотирма найбільшими операторами онлайн-освіти, шкільної онлайн-освіти в Україні. Це проєкти "Бі Смарт", "Прометеус", "Едера", "Освіторія". Ті, у кого найякісніший контент, і ми дуже вдячні цим партнерам, що вони надали цей контент і безкоштовні уроки. Це уроки з основних предметів, з яких учні складають Зовнішнє незалежне оцінювання", – розповідає Сергій Колебошин, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

На телеканалі "Київ" теж почали освітні програми для школярів, зокрема цьогорічних випускників. Вчителів обирали працівники інституту післядипломної педагогічної освіти Університету Грінченка. Кожен урок триває 25-30 хвилин. В арсеналі викладачів шкільна дошка та знаряддя для експериментів з різних дисциплін.

"Я сподіваюся, що ці уроки учні будуть переглядати, будуть опановувати новий матеріал, який вони ще не встигли довчити. Річ у тому, що учні всіх інших класів ще мають можливість чомусь навчитись. Одинадцятикласники вже лишають школу, тому саме для учнів 11 класу ми і організували ці уроки", – каже Ірина Філоненко, вчителька хімії.

Організувати уроки онлайн можна і за ініціативою школи – це доводять у Дніпрі. Вчителі самостійно проводять заняття з усіх дисциплін за розкладом у режимі онлайн-конференції.

"У класі було б легше, чисто вчителю зараз велике навантаження, мало того, що потрібно ще урок підготувати і ще весь час бути в напрузі, тримати їх навколо себе і ще крім цього математику розповідати. Але, слава Богу, всі розібралися. ВИШі теж не відстають. У Харківському університеті імені Каразіна на кафедрі медіакомунікацій записують онлайн-уроки навіть для заочників. Викладачка з фотомистецтва у своїй лекції пояснює не тільки теорію, а й радить корисні програми та підказує, як ними користуватися", – каже Ірина Шулєшко, викладачка математики спеціалізованої школи №144 м. Дніпра.

Лекція триває більше ніж півтори години. Запис збережений на Ютубі. Переглянути його можна в будь-який час. Такий формат навчального процесу є досить ефективним, бо інформацію можна зберегти та користуватись надалі. Навчатися в такому форматі можна вдома, або навіть на роботі під час обідньої перерви.

Викладачі, які вже перейшли на онлайн-уроки, вважають їх дуже ефективними. Тому переконані: продовжувати їх потрібно і після завершення карантину.

Олександра Адамчук, Олексій Сопільняк, Олексій Іванченков, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Фактично – це капітуляція": громадські діячі звернулися до влади щодо створення ради з представниками ОРДЛО
Наступний матеріал
На Львівщину прибув спецборт із гуманітарною допомогою з Китаю
Loading...

Львів та область запроваджують надзвичайну ситуацію (оновлення)

Серед пасажирів поїзда, який прибув до Києва, є люди з високою температурою: нікого не випускають (оновлено)

Епідеміолог пояснила, які є види тестів і як вони виявляють коронавірус

COVID-19: наскільки довго вірус живе на різних поверхнях – порівнюємо

Карантинні збитки: кого в Україні найбільше "накриє" шторм коронавірусу

Лайфхаки "виживання" під час карантину: як виготовити антисептик вдома та що радить Арнольд Шварценеґґер