Артур Герасимов
Артур Герасимов eurosolidarity.org

"Усі жорсткі вимоги були враховані": Артур Герасимов пояснив, чому "ЄС" підтримала закон про ринок землі

  Читайте по-русски
  "ЄС" зайняла дуже жорстку позицію, що продаж державної та комунальної землі має бути заборонено наголосив депутат

  Усі жорсткі вимоги "Європейської солідарності" були враховані в законі про ринок землі. Про це сказав співголова фракції "ЄС" Артур Герасимов в коментарі "Прямому".

  "Коли цей закон був внесений до парламенту командою Зеленського, це був грабунок держави. Тому що там було 200 тис. га в одні руки, це більше, ніж більшість районів в Україні. І повний розпродаж державної землі – 11 млн. Тобто вони готували оборудку, за якою 60 осіб з команди Зеленського скуповували цю землю. Саме тому, коли цей закон був внесений командою Зеленського до парламенту, "Європейська солідарність" проголосувала категорично проти і після того розпочалася дуже напружена робота", – сказав Герасимов.

  Він наголосив, що "ЄС" зайняла дуже жорстку позицію, що продаж державної та комунальної землі має бути заборонено.

  "Друге питання – концентрація має бути різко знижена, тому що ми маємо думати передусім про фермерів і селян, а не про агрохолдинги. Третє питання – має бути однозначно серйозне підсилення питання інвентаризації землі, обліку землі і, звичайно, державного кадастру. І четверте питання – має бути дуже жорстко записано, що гроші, за які купується земля, перевіряються, щоб вона не дісталася країні-агресору. Ці пункти ми жорстко поставили перед владою", – наголосив Герасимов.

  Він нагадав, що всі вимоги "ЄС" були враховані.

  "Усі чотири жорсткі вимоги "Європейської солідарності" були враховані в законі, який був проголосований. І це ключова причина, чому ми голосували "за", – додав депутат.

  Герасимов сказав: "Цей закон не про продаж землі, цей закон про заборону продажу державної та комунальної землі. Це закон про те, щоб власники паїв могли спокійно офіційно і відкрито купувати, продавати, орендувати свою землю. Не так, як зараз це робиться з-під поли, з якимись ділками. Дуже часто обманюють на цих купівлях, а відкрито, офіційно і з захистом. Тому цей закон не тільки про заборону продажу державної землі, а також про захист селян і фермерів, щоб вони могли спокійно розпоряджатися своїми паями. Це закон про те, що заборонено продавати землю іноземцям. Це закон про те, що заборонено продавати землю громадянам країни-агресора".

  "Ще два тижні тому все це в законі було відсутнє, але вчора, наприклад, інші партії – "Батьківщина", ОПЗЖ – боролися проти цього закону. У мене виникає питання, чому вони боролися проти заборони продажу державної комунальної землі, проти захисту українського фермера?" – додав парламентар.

  Попередній матеріал
  Епідемія коронавірусу в Європі наближається до піку – ВООЗ
  Наступний матеріал
  У Німеччині людям хочуть провести тестування на імунітет до коронавірусу – Супрун
  Loading...

  Наслідки старту ринку землі та прямих перемовин з терористами – "ІнфоВечір"

  У Верховній Раді заблокували підписання закону про ринок землі

  Історична ніч: як Рада ухвалювала закон про ринок землі та як реагували депутати

  Верховна Рада проголосувала за створення ринку землі

  Перенесення закону щодо ринку землі з поточної сесії на позачергову порушує закон про регламент – Ар'єв

  Верховна Рада зібралася на третє позачергове засідання