Ганна Гопко
Ганна Гопко 5 канал

"Путін користується перехідним періодом в Україні": Гопко пояснила, в чому цінність звернень до ООН та ЄС

Читайте по-русски
Україні необхідно збирати і представляти доказову базу злочинів РФ, у зв'язку з тим, що вона судиться з країною-агресором у міжнародних судах

Таку думку висловила голова Комітету ВР із закордонних справ Ганна Гопко в ефірі програми "Інформаційний вечір" на "5 каналі".

"Путін зараз використовує ситуацію, коли в Україні перехідний період після виборів та перед інавгурацією, і досі не озвучені зовнішньо-політичні пріоритети Зеленського та досі не представлена його команда", – пояснює Гопко.

За словами Гопко, Україні в цей перехідний період важливо, аби західні партнери проявляли жорсткість та дотискали Кремль до міжнародних зобов'язань.

Голова комітету ВР пояснила, чому Україні важливо обговорити це питання в ООН: "На всіх потужних міжнародних майданчиках ми маємо закликати ті держави, які є нашими стратегічними партнерами, вкотре збирати доказову базу. Чому це важливо – Україна судиться з РФ в міжнародних судах, один з яких – Міжнародний суд ООН. І ми маємо чітко показувати, що з одного боку Росія чітко каже, що їх там немає і пропонує сідати за стіл перемовин з так званими "ДНР" "ЛНР", хоча відповідно до українського закону їх немає, а є окупаційні російські війська. А тут є чергові докази, які ми маємо збирати про факти агресії, яку рано чи пізно мають визнати і вже відповідно до статуту ООН, вимагати позбавлення Росії права вето в Радбезі. Тобто думати, що ООН має видозмінюватися до тих реалій, які є і порушеннями міжнародного права і зобов'язань".

Гопко наголосила, що демократію потрібно захищати спільними зусиллями, за участі і західних партнерів.

Повний запис програми дивіться тут:

Попередній матеріал
Три причини і три можливих дати: чи бути розпуску Верховної Ради – що думають нардепи
Наступний матеріал
"Щодня дедалі гірше": на тишу зброї ЗСУ – окупанти відповідають 152 калібром
Loading...

"Переживаю, щоб тут ми не побачили чергової змови олігархів": Гопко про зустріч Зеленського з правлінням форуму, організованого Пінчуком

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

Образа честі Медведчука: суд відклав розгляд позову проти Гопко

Гопко прокоментувала виступ опального Лаврова на 55-ій Мюнхенській конференції

"Інформаційний вечір" з Володимиром Огризком на "5 каналі" – відео

Тоталітаризм, світові війни, Голодомор: які в України шанси повторити гіркий історичний досвід