У Мінську розпочалася робота ТКГ
У Мінську розпочалася робота ТКГ twitter.com/BelarusMID

Російські паспорти, зрив перемир'я, полонені: Геращенко повідомила тривожні новини з Мінська

Читайте по-русски
У білоруській столиці проходить засідання ТКГ та робочих груп

Росія та керовані нею маріонетки – під час сьогоднішнього засідання у Мінську вкотре зірвали план запровадження режиму тиші на сході України. Про це заявила представник у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

Геращенко зауважила, що представники Кремля категорично відмовилися брати відповідальність за дотримання "великоднього перемир'я". На цьому наполягала українська сторона у ТКГ та представники ОБСЄ.

Також український представник прокоментувала й рішення Путіна щодо видачі російських паспортів мешканцям окупованих ОРДЛО. Наголосила, що Росія починає наступ – поки що на дипломатичному фронті. Зауважила, що російський президент намагається ввести в правове поле невизнані світом псевдо-республіки сходу України.

"Українська сторона, Євген Марчук жорстко засудили рішення Путіна про видачу російських паспортів жителям окупованих територій ОРДЛО. Ми розцінюємо це рішення як одноосібне порушення з боку РФ Мінських угод, домовленостей в "Нормандському форматі" і норм міжнародного права. Як спробу Кремля легітимізації псевдореспублік", – зазначила Геращенко.

І додала, що російська сторона відмовляється йти на компроміси в питаннях звільнення українських політв'язнів і військовополонених моряків. Також українська сторона не отримала відповіді на вимогу припинити знущання над військовополоненими моряками і відмовитися від психологічних експертиз, які є тортурами.

Нагадаємо, сьогодні Путін спростив отримання паспортів РФ для жителів ОРДЛО.

Попередній матеріал
Заява Президента України щодо рішення Росії про видачу російських паспортів громадянам України – відео
Наступний матеріал
РФ розігрує Південно-осетинський сценарій в ОРДЛО: Порошенко доручив МЗС звернутися до ООН, ОБСЄ та ЄС
Loading...