Українські військовополонені моряки
Українські військовополонені моряки Embassy of Ukraine to the UK / Facebook

Україна подала до Міжнародного трибуналу звернення з проханням зобов'язати Росію звільнити полонених моряків

Читайте по-русски
За словами Клімкіна, на рішення слід чекати за місяць

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зазначила на своїй сторінці у Facebook, що Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов'язати Росію звільнити українських моряків і кораблі.

"Чому сьогодні? Підготовка такого складного юридичного міжнародного документа потребує реального збору фактажу, виписки доказової бази злочину, часу на підготовку", – написала Геращенко.

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль у Facebook наголосила, що ця вимога є лише видимою частиною дипломатичної та правової роботи Міністерства закордонних справ, яка тривала від моменту захоплення наших моряків.

За її словами, це новий судовий процес з використанням механізму, передбаченого статтею 290 Конвенції ООН з морського права, котрий дає можливість у ситуаціях, які потребують невідкладного рішення, отримати їх швидше від постійно діючого Трибуналу з морського права у Гамбурзі.

Слід зазначити, що невідкладність ситуації очевидна з огляду на намір російської влади продовжити строк тримання наших моряків під вартою в Москві.

"Звернутися до них нас змушує ганебна поведінка Росії, яка ігнорує однозначну вимогу всього світу – припинити порушення міжнародного права, припинити безпідставне кримінальне переслідування і відпустити українських моряків", – наголосила Зеркаль.

Вона додала, що в основі будь-якої політичної заяви лежить правова оцінка ситуації. Кожна політична вимога звільнити моряків підкріплена вагомими правовими аргументами.

"І ще одне важливе застереження – мова міжнародного права значно відрізняється від простої мови політичних дебатів і соціальних мереж. При застосуванні міжнародного права важить кожен нюанс. Перш ніж ініціювати міжнародно-правовий спір, ми ретельно готуємося і критично зважуємо нашу позицію. Це можна буде оцінити, коли процесуальні документи стануть публічно доступними. Квапливість і голосні заяви в міжнародних судових процесах призводять лише до таких безславних результатів, які Україна отримала в низці торгівельних спорів проти РФ", – йдеться в тексті повідомлення.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін у своєму Twitter зазначив, що Україна очікує на рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо захоплених Росією українських суден та моряків за місяць.

"Чекаємо на рішення за місяць. Міжнародне право ніхто не має ігнорувати. Українські моряки мають бути звільнені негайно – це наша вимога до Міжнародного трибуналу в Гамбурзі. #FreeUkranianPows #LetMyPeopleGo", – зазначив він.

Як повідомляв 5.UA, нині у слідчих ізоляторах Росії перебуває 24 українських полонених моряки. Їм закидають порушення територіальних вод Росії. Україна ж наполягає, що територіальні води анексованого Криму не є російськими, а атака на катери й буксир 25 листопада була здійснена в нейтральних водах Чорного моря. Відповідно, всі моряки вважаються військовополоненими, на них поширюється Женевська конвенція і їх не можна утримувати в СІЗО й судити. 

Попередній матеріал
Упритул до школи: батьки київських учнів протестують через будівництво багатоповерхівки
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео
Loading...

Помер батько полоненого РФ українського моряка Андрія Драча

"Це підтримує хлопців як ніколи": в Одесі відкрили одразу 2 виставки до роковин агресії РФ

"Набряк руки нарешті спав": адвокати розповіли, як почувається поранений Сорока після операції

Перенесли на 2-гу половину квітня: у Лефортовському суді так і не відбулися засідання щодо скарг військовополонених моряків

ФСБ проведе нову технічну експертизу захоплених в України катерів – Полозов

"У РФ нема незалежного суду": усі 24 апеляції українських моряків відхилили