Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко president.gov.ua

РФ розігрує Південно-осетинський сценарій в ОРДЛО: Порошенко доручив МЗС звернутися до ООН, ОБСЄ та ЄС

Читайте по-русски
Президент закликав міжнародних партнерів "жорстко засудити злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій"

Чинний Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія зі своїм рішенням про роздачу паспортів намагається повторити Придністровський сценарій. Відтак Порошенко доручив українському МЗС організувати негайне обговорення питання на міжнародній арені.

"Невипадковою є категорична відмова Росії підтримати ініціативу України та ОБСЄ щодо запровадження Великоднього перемир'я, починаючи з 26 квітня. Мета Росії очевидна – обнулити Мінські домовленості, де чітко прописані її зобов'язання: припинити обстріли, вивести свої війська і озброєння, звільнити українських заручників, повернути Україні контроль над її державним кордоном. Разом з Мінськими зобов'язаннями Москва розраховує позбутися санкцій і незаконна видача паспортів РФ за так званим Південно-Осетинським чи Придністровським сценарієм – це спроба виправдати та легітимізувати військову присутність Росії на окупованій частині українського Донбасу", – йдеться в заяві Порошенка.

Президент закликав міжнародних партнерів "не допустити найгіршого сценарію, жорстко засудити злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій".

"У зв'язку з цим я доручив Міністерству закордонних справ негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших закордонних форматах, зокрема ОБСЄ та Євросоюзі", – заявив Порошенко.

Нагадаємо, офіційна Москва запровадила спрощену процедуру видачі паспортів на території окремих окупованих районів Донецької та Луганської областей України.

На думку українського МЗС, це "продовження агресії і втручання у наші внутрішні справи". Очільник МЗС назвав це новим "паспортним" етапом окупації Донбасу та закликав українських громадян на окупованих Росією територіях не отримувати російські паспорти.

Попередній матеріал
Російські паспорти, зрив перемир'я, полонені: Геращенко повідомила тривожні новини з Мінська
Наступний матеріал
У справах, які розслідувало НАБУ, не було жодного виправдувального вироку – Ситник
Loading...