БПП і "Народний фронт" проти розпуску ВР
БПП і "Народний фронт" проти розпуску ВР 5 канал

Три причини і три можливих дати: чи бути розпуску Верховної Ради – що думають нардепи

Читайте по-русски
Говорячи про дочасні парламентські вибори, депутати називають кілька дат – у кожного своя арифметика

Кінець квітня. Кінець травня. Чи середина червня. Три дати – дедлайни для розпуску парламенту. Депутати сперечаються – чи є юридичні підстави достроково розпустити парламент. Спікер запевняє – законодавчих підстав немає. Парламентська більшість – налаштована працювати до жовтня. А от серед інших – є точка зору, що дострокові можна оголошувати, бо "коаліції немає".

"Агов, не обманюйте себе і вгамуйтеся. Реваншу не буде", – так "Народний фронт" разом із "Блоком Петра Порошенка" реагують на збір підписів за відкликання Андрія Парубія з посади голови Верховної Ради.

150 необхідних підписів збирає член депутатської групи "Відродження" Валерій Писаренко. Хто вже підписався – не зізнається. Обіцяє показати список у четвер. Каже, з президентськими виборами це аж ніяк не пов'язано.

Запевняє: "Ця ініціатива не має жодного стосунку ані до команди Зеленського, ані до того, що вони робитимуть після виборів. І я не є представником команди Зеленського".

Сам Андрій Парубій заявив, що готовий піти у відставку – але тільки після підписання закону про мову.

Натомість в кулуарах гудять не про відставку Парубія, а про можливі дочасні парламентські вибори. Вираховують, чи є для того юридичні підстави. Депутати називають кілька дат, у кожного – своя арифметика. Перша – Верховна Рада не може бути розпущена за півроку до закінчення терміну її повноважень.

"Якщо ми відраховуємо від дати виборів 27 жовтня шість місяців, ми отримуємо 27 квітня", – каже народофронтівець Леонід Ємець.

Друга – якщо лічити з моменту складання нинішніми депутатами присяги (27 листопада 2014-го), то парламент можна достроково розпустити до 27 травня. Є ще третя дата – на початку літа.

"Можна говорити, що останньою датою, коли можна розпустити парламент, є 16 червня", – вважає той самий Писаренко.

Законодавством передбачено три причини для розпуску парламенту. Перша – уряд іде у відставку і протягом двох місяців ВР не формує новий. Друга – протягом місяця парламент не збирається на засідання. Третя – протягом місяця в Раді не створена коаліція. Але для такого сценарію треба, щоб попередня – у складі депутатів БПП та "Народного фронту" – перестала існувати.

Чи є нині у Верховній Раді коаліція на понад 226 голосів – думки в депутатів різняться. Дізнатися про це хоче і Окружний адмінсуд Києва, який ще в березні за позовом екс-регіонала, нині позафракційного депутата Андрія Деркача, зобов'язав Верховну Раду надати персональний склад коаліціантів. Однак парламент такий список суду не надав.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі"
Наступний матеріал
"Путін користується перехідним періодом в Україні": Гопко пояснила, в чому цінність звернень до ООН та ЄС
Loading...