Ганна Гопко
Ганна Гопко 5 канал

"Переживаю, щоб тут ми не побачили чергової змови олігархів": Гопко про зустріч Зеленського з правлінням форуму, організованого Пінчуком

Читайте по-русски
Зовнішня політика багато років була підрядна олігархам, і на це повинно було звернути увагу МЗС, – переконана Гопко

Голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко розповіла, як західні партнери України сприймають кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Про це Гопко розповіла в ефірі програми "Інформаційний вечір" на "5 каналі".

"Вони (західні партнери – 5.UA) розуміють, що є рейтинговий кандидат, із яким їм, можливо, через деякий час доведеться працювати. І тому вони в своїх коментарях були достатньо обережними: що вони отримали запевнення у проєвропейському курсі, що надалі будуть реформи", – прокоментувала голова комітету нещодавню зустріч за закритими дверима Зеленського з учасниками форуму, організованого олігархом Віктором Пінчуком. На зустрічі були присутні екс-очільник НАТО Андерс Фог Расмуссен і колишній прем'єр Швеції та дипломат ООН Карл Більт.

Гопко акцентувала саме на тому, що Зеленський був запрошений на міжнародний майданчик, організований Пінчуком.

"Як побачила олігарха Пінчука, і знаючи, що команда Зеленського і Зеленський узагалі, як проект, з'явився в ніч новорічну на каналі Коломойського "1+1", – переживаю, щоб тут ми не побачили чергової змови, консенсусу між олігархами для здійснення певного реваншу", – наголосила Гопко.

Голова комітету додала: "Давайте чітко розуміти: в олігархів за всі ці роки не стало більше патріотизму. В них ніколи не було патріотизму, тому я й кажу, що їхні змова чи консенсус можливі. Бо коли у них є їхні прагматичні інтереси, вони між собою домовляться, і домовляться значно швидше, ніж державники, які довго будуть переконувати один одного, хто більший патріот, але коли треба сісти і про щось домовитися – то вони швидше розсваряться, ніж будуть взаємодіяти".

Гопко нагадала, як Коломойський і Пінчук судилися в Лондонських судах.

"Але, тим не менше, зараз ми прекрасно бачимо, як Пінчук приводить свою наглядову Раду ЄС до Зеленського, мирно спілкується, готовий надати свій майданчик для спільних заходів", – зазначила вона.

Гопко переконана, що зовнішня політика України багато років була підрядна олігархам.

"От, наприклад, чому в нас немає альтернативного до олігархічного форуму YES майданчика? Чому за ці роки після Революції Гідності не створили? Главі МЗС потрібно було займатися цим питанням – деолігархізація зовнішньої політики України", – наголосила голова комітету ВР.

Повний запис програми дивіться тут:

Попередній матеріал
Експерти VADA чекають кандидатів у президенти на "Олімпійському"
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція
Loading...

Експерти VADA чекають кандидатів у президенти на "Олімпійському"

Дощів побільшає: прогноз погоди на 11 квітня

В "Олімпійський" надійшло звернення від кандидатів у президенти

Розслідування щодо втручання Росії у вибори в США завершено – попередні результати

Головний рабин країни просить продовжити час роботи деяких виборчих дільниць – чим мотивує

У другому турі виборів спостерігачами будуть лише представники Порошенка та Зеленського