ПАРЄ
ПАРЄ Depositphotos

У ПАРЄ повідомили, коли спливають повноваження української делегації

  Читайте по-русски
  Секретаріат Асамблеї дізнався про призначення нової постійної делегації Верховної Ради України через "пресу, сайт та контакти з українськими парламентаріями"

  Директор із загальних питань Парламентської асамблеї Ради Європи Горст Шаде нагадав, що повноваження членів постійної делегації Верховної Ради України 8-го скликання завершуються у понеділок, 30 вересня, об 11:30. Про таке повідомив "Укрінформ".

  "Згідно з регламентом, зокрема п. 3 ст. 11, повноваження чинної делегації (внесеної у січні 2019 року – ред.) спливають з початком першого засідання Асамблеї або засідання установчого комітету, що відбуваються після призначення нової делегації національним парламентом", – наголосив Шаде.

  За його словами, секретаріат Асамблеї дізнався про призначення нової постійної делегації Верховної Ради України через "пресу, сайт та контакти з українськими парламентаріями".

  "На даний момент ми не отримали від України (для затвердження – ред.) повноваження нової делегації. Це означає, якщо до понеділка не буде нової делегації, то повноваження попередньої закінчаться об 11.30", – додав представник секретаріату Асамблеї.

  Як повідомляв 5.UA, 30 вересня – 4 жовтня пройде осіння сесія ПАРЄ. Нова делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи офіційно відмовилася від участі в осінній сесії. Це рішення прийнято у зв'язку з поверненням РФ до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, ухвалених у відповідь на російську агресію проти України.

  Нагадаємо, 26 червня асамблея остаточно затвердила резолюцію про повернення делегації Росії до свого складу. Це спричинило масовий демарш серед країн-учасниць. Відразу після ухвалення відповідного рішення брати участь у засіданні відмовилися представники України, Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії та Грузії. Пізніше до демаршу приєдналися також делегації Швеції та Великої Британії.

  Водночас ЗМІ із посиланням на лист секретаріату ПАРЄ повідомили, що українську делегацію можуть позбавити права представництва в асамблеї. Зокрема, зазначалося, що про затвердження нової делегації України Верховна Рада мала повідомити ПАРЄ офіційно, однак, за даними ЗМІ, таке повідомлення Україна не надсилала.

  Попередній матеріал
  Верховний Суд "дав хід" скандальній справі Насірова – подробиці
  Наступний матеріал
  Це може призвести скорочення виробництва і сповільнення економіки: Ткаченко про законопроєкт 1210
  Loading...

  У МЗС заявляють, що українську делегацію намагаються змусити взяти участь у засіданні ПАРЄ

  Українська делегація не братиме участі в сесії ПАРЄ – тепер уже офіційно

  Частина української делегації все ж поїде на сесію ПАРЄ – Гончаренко

  У Верховній Раді визначили новий склад української делегації в ПАРЄ – перелік

  Рада закликала ПАРЄ ігнорувати членів російської делегації, які брали участь у "місцевих виборах" в Криму – заява

  Після подій у Москві варто переглянути повернення РФ до ПАРЄ – голова британської делегації