ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Борислав Береза

У МЗС заявляють, що українську делегацію намагаються змусити взяти участь у засіданні ПАРЄ

  Читайте по-русски
  Нова делегація України в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії через повернення туди російської делегації

  Нову українську делегацію в Парламентській асамблеї Ради Європи намагаються змусити прибути до Страсбурга через секретаріат ПАРЄ. Про це написав у Twitter заступник очільника МЗС України Сергій Кислиця.

  Він написав: "Здається, ті, хто повернув Росію в ПАРЄ, пішли ва-банк: руками секретаріату намагаються змусити нову делегацію (України – ред.) прибути у Страсбург, аби відновити "business as usual". Впевнений, що секретаріату нагадають, хто приймає правила і їх тлумачить".

  Як повідомляв 5.UA, 30 вересня – 4 жовтня пройде осіння сесія ПАРЄ. Нова делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи офіційно відмовилася від участі в осінній сесії. Це рішення прийнято у зв'язку з поверненням РФ до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, ухвалених у відповідь на російську агресію проти України.

  Нагадаємо, 26 червня асамблея остаточно затвердила резолюцію про повернення делегації Росії до свого складу. Це спричинило масовий демарш серед країн-учасниць. Відразу після ухвалення відповідного рішення брати участь у засіданні відмовилися представники України, Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії та Грузії. Пізніше до демаршу приєдналися також делегації Швеції та Великої Британії.

  Водночас ЗМІ із посиланням на лист секретаріату ПАРЄ повідомили, що українську делегацію можуть позбавити права представництва в асамблеї. Зокрема, зазначалося, що про затвердження нової делегації України Верховна Рада мала повідомити ПАРЄ офіційно, однак, за даними ЗМІ, таке повідомлення Україна не надсилала.

   

  Попередній матеріал
  Доба на Донбасі: ворог 23 рази обстріляв позиції ООС, один український армієць отримав поранення
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровській області горіло 30 га трави
  Loading...