Верховна Рада України
Верховна Рада України 5 канал

Відповідь ПАРЄ, "договорняки" та звільнення Клімкіна: які питання владнав профільний комітет ВР

Читайте по-русски
Росія повинна виконати сім резолюцій ПАРЄ, ухвалених після початку російської агресії

Симетрична відповідь України – ПАРЄ. Профільний комітет рекомендував Верховній Раді призупинити участь української делегації в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи. Утім, поки що – лише до висновків Венеційської комісії щодо повноважень чотирьох делегатів від Держдуми РФ, які перебувають під санкціями ЄС. Також комітет рекомендує відкликати запрошення представникам ПАРЄ для спостереження за дочасними парламентськими виборами 21 липня. Чому ж у понеділок не розглянули питання зміни чільника Міністерства закордонних справ – далі.

Як симетрично та виважено відреагувати на повернення російської делегації без жодних обмежень до ПАРЄ – вирішують на профільному комітеті Верховної Ради. Заради цього на консультацію зі Страсбурга викликали посла України при Раді Європи. Замість згладжувати гострі кути – дипломат на них акцентує.

"Повністю були проігноровані наші інтереси. Ми маємо повне моральне та політично право ухвалювати рішення, які не враховують інтереси Ради Європи. Я за діалог, я за конструктивність, за взаємодію, але я за те, щоб ми не допускали таких ляпасів нашій державі", – зауважує Дмитро Кулеба.

Допоки Венеційська комісія не визначиться – скасовувати чи ні повноваження членів російської Держдуми, обраних, зокрема й голосами мешканців анексованого Криму – українська делегація повинна призупинити свою участь у ПАРЄ. Легалізувати політичний демарш постановою Верховної Ради. На цьому наполягає голова парламентської делегації – Володимир Ар'єв. А відновити роботу – якщо Росія виконає сім резолюцій ПАРЄ, ухвалених після початку російської агресії.

"Звільнення безумовне всіх українських моряків. Безумовне, а не тими "договорняками", які були за нашими спинами, після чого влаштовувалися деякими істерики. Друге – звільнення всіх наших політичних в'язнів. Це неухильне забезпечення прав кримських татар", – перераховує деякі з них Ар'єв.

На закид про ймовірні "договорняки" – начебто умовою повернення Росії в ПАРЄ було визволення 24 українських військовополонених моряків – реагує Дмитро Кулеба.

Запевняє: "Питання моряків вирішується в міжнародному трибуналі, Рада Європи, як правозахисна організація, мала зосередитися на поверненні українських політв'язнів. Росія прекрасно розуміла, що наші західні партнери досягли того ступеню, коли готові повертати Росію без жодних вимог. Тому, ще раз, не було жодних пакетних чи окремих домовленостей щодо моряків у Раді Європи".

Одноголосно комітет рекомендує спікеру Верховної Ради відкликати запрошення делегації ПАРЄ на дочасні парламентські вибори. Адже неприпустимо, щоби росіяни спостерігали за дотриманням демократичних процедур в Україні.

Ще одна рекомендація – вже для МЗС. Не приймати нової кандидатури чільника представництва Ради Європи в Україні – без додаткових переговорів зі Страсбургом. А от питання про зміну міністра закордонних справ – комітет не розглянув.

"Два члени комітету десь таємним чином зникли, чим перервався кворум. Шановна Верховна Рада, дайте можливість президенту належним чином виконувати покладені на нього обов'язки в міжнародній сфері, дайте можливість призначити свого міністра закордонних справ", – заявив представник президента у ВРУ Руслан Стефанчук.

Голова парламенту Андрій Парубій на це відповідає: "Буде запропоновано розглянути кадрові пропозиції. Звичайно, тільки тоді, коли будуть відповідні рішення комітетів, і я сподіваюся, що власне співпраця відбуватиметься шляхом консультацій та узгоджень, а не шляхом шантажу та зневаги до найвищого законодавчого органу держави".

Ротацію міністрів закордонних справ у Верховній Раді розглянуть після голосування за Виборчий кодекс або на позачерговому засіданні. Але це буде після 9 липня. Профільний комітет переніс обговорення кадрових питань – звільнення Павла Клмікіна та призначення Вадима Пристайка – на наступний вівторок.

Леся Головата, Олексій Тищенко та Олександр Горнейчук, "5 канал"

Попередній матеріал
У ЦВК заявили про медіа-кілерство проти 16 членів комісії
Наступний матеріал
На Львівщині 12-річний хлопчик заразився правцем через подряпину на коліні
Loading...