ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Борислав Береза

Відкликання запрошення делегації ПАРЄ на дострокові вибори до ВР – комітет Ради звернувся до Парубія

Читайте по-русски
Також комітет рекомендував Міністерству закордонних справ України не погоджуватися на призначення нового посла Ради Європи в Україні до проведення консультацій з новим генеральним секретарем РЄ

Комітет Верховної Ради України в закордонних справах звернувся до голови ВР Андрія Парубія з приводу відкликання запрошення на дострокові парламентські вибори делегації Парламентської асамблеї Ради Європи. Про таке повідомляв "5 канал".

Це рішення підтримали всі присутні на засіданні комітету. Також комітет рекомендував Міністерству закордонних справ України не погоджуватися на призначення нового посла Ради Європи в Україні до проведення консультацій з новим генеральним секретарем РЄ. Крім того, новому голові Верховної Ради рекомендовано відмовитися від участі у конференції голів парламентів країн-членів Ради Європи у вересні, до виконання положень резолюцій ПАРЄ Росією стосовно звільнення українських заручників та припинення переслідувань кримських татар. 

Також комітет ВР рекомендує провести консультації з іншими країнами щодо недопущення до керівництва в Асамблеї тих депутатів Держдуми РФ, які перебувають під санкціями, та стосовно неприпустимості прийняття повноважень членів російської делегації, які перебувають під санкціями Європейського Союзу.

Сам спікер ВР під час засідання погоджувальної ради заявив, що відкличе запрошення для спостерігачів від ПАРЄ за умови, якщо російську делегацію відновлять у правах. Парубій також наголосив, що Україна не може допустити участі російських спостерігачів на позачергових виборах в Раду.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 1 липня, Комітет ВР у закордонних справах підтримав рішення про призупинення участі постійної української делегації в роботі ПАРЄ до виконання російською делегацією низки умов щодо заручників і припинення переслідування кримських татар.

Попередній матеріал
Зеленський просить Гройсмана покарати Клімкіна – Богдан
Наступний матеріал
Парубій про заяву Богдана: Не дозволимо повертатися до часів закону "Колесніченка-Ківалова"