ПАРЄ
ПАРЄ fakty.ictv.ua

Переговори щодо повернення Росії до ПАРЄ активізувалися ще на початку 2019 року – Кулеба

Читайте по-русски
Для повернення у ПАРЄ Росія спочатку мала виконати три умови

Переговори щодо повернення Росії до ПАРЄ активізувалися ще на початку цього року. Задля цього Кремль мав виконати три умови: повернути Україні полонених моряків, надати доступ Комісару Ради Європи з прав людини до Криму і сплатити внески. Це підтвердив Постійний Представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба в ексклюзивному інтерв'ю "Час. Підсумки тижня".

Однак згодом, додав посол, Європа дала зрозуміти Росії, що повернутися вона може і без цих умов. Тому російська нота вітчизняному МЗС щодо моряків з'явилася не через рішення ПАРЄ повернути російську делегацію, а тому що спливав кінцевий термін наданий Міжнародним трибуналом ООН.

Кулеба сказав: "Просто так збіглося в часі, що в ніч з 24 на 25 червня якраз ухвалили цю резолюцію, а 25 спливав термін. Тому я підтверджую, що тема моряків в ПАРЄ лунала. Але я переконаний, що, Росія не збиралася виконувати ці три вимоги, бо вони розуміли, що коаліція на їхню користь вже зайшла в такий стан, коли поверне їх без жодних поступок. Я думаю, сталося саме так".

Повне інтерв'ю з Дмитром Кулебою дивіться вже сьогодні о 18-й в програмі "Час. Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко:

Як повідомляв 5.UA, на брифінгу в Києві Володимир Зеленський сказав, що рішення ПАРЄ для нього не стало несподіванкою, бо коли він розмовляв із Меркель, то, за його словами, рішення щодо повернення РФ до ПАРЄ "вже було прийняте".

Додамо, що українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи просила адміністрацію президента України Володимира Зеленського про зустріч перед сесією ПАРЄ, на якій мали розглядати питання повернення делегації Росії до представницького органу. Це прохання залишилося без відповіді, заявила учасниця української делегації, перший віцеспікер Верховної Ради Ірина Геращенко. "Наша делегація залишилася сам на сам у цій залі", – наголосила вона.

Попередній матеріал
Трамп зустрівся із Кім Чен Ином на кордоні двох Корей
Наступний матеріал
Супрун назвала одну з причин передчасної смертності – до чого тут ягоди
Loading...