ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Борислав Береза

"Обурені цією ситуацією" – країни, які проти повернення Росії до ПАРЄ, готують спільну резолюцію

  Читайте по-русски
  Делегації України, Грузії, Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Словаччини були різко проти повернення

  Держави Центрально-Східної Європи працюють над спільною резолюцією у справі повернення Росії права голосу в ПАРЄ. Про це заявив маршал польського Сенату Станіслав Карчевський, повідомляє "Польське радіо".

  Політик зустрівся з представниками країн, запрошених до Любліна на святкування 450-річчя підписання Люблінської унії. Він сказав, що найближчим часом Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина і Грузія обговорять спільні кроки.

  "Ми на цю тему розмовляли вчора. Ми всі обурені цією ситуацією. Представники країн, які приїхали на сьогоднішні врочистості, мені говорили, що хочуть підготувати спільну резолюцію. Але тут, в Любліні, під час цих святкувань, це буде зробити дуже важко. Натомість ми говорили про проведення спільної зустрічі якомога швидше», - зазначив маршал.

  Як повідомляв 5.UA, на брифінгу в Києві Володимир Зеленський сказав, що рішення ПАРЄ для нього не стало несподіванкою, бо коли він розмовляв із Меркель, то, за його словами, рішення щодо повернення РФ до ПАРЄ "вже було прийняте".

  Додамо, що українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи просила адміністрацію президента України Володимира Зеленського про зустріч перед сесією ПАРЄ, на якій мали розглядати питання повернення делегації Росії до представницького органу. Це прохання залишилося без відповіді, заявила учасниця української делегації, перший віцеспікер Верховної Ради Ірина Геращенко. "Наша делегація залишилася сам на сам у цій залі", – наголосила вона.

  Як відомо, делегації семи країн-членів ПАРЄ: України, Грузії, Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Словаччини – заявили про початок консультацій із національними парламентами та урядами щодо спільних дій у відповідь на безумовне підтвердження повноважень та повернення усіх прав в Асамблеї російській делегації. Польська делегація не візьме участі у засіданні Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань культури на початку наступного тижня. Це ще одна реакція на повернення Росії у ряди цієї організації.

  Попередній матеріал
  Тріумф українських каратистів: Аніта Серьогіна та Станіслав Горуна вибороли по "золоту" на Європейських Іграх
  Наступний матеріал
  Українців визнали найсексуальнішою нацією у світі
  Loading...