Павло Клімкін
Павло Клімкін cnbc.com

Найгірше буде, якщо Росія та Європа вирішать, що вони можуть домовитися за нашою спиною – Клімкін

  Читайте по-русски
  Клімкін вважає, що долю України мають вирішувати лише українці

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін спростував припущення, ніби є таємні домовленості щодо повернення Російської Федерації в Парламентську асамблею Ради Європи в обмін на звільнення з російського полону 24 українських моряків. Про таке він написав Клімкін у Facebook.

  "Багато пишуть про ймовірний розмін між Європою та Росією: повернення Росії в ПАРЄ на можливе звільнення наших в'язнів. Зрада Європи нам всім болить. Але не ведіться на це. Не шукайте такого роду "логічних" виправдань. Тим більше, всі чули, що казав російський президент в японській Осаці", – пише міністр.

  Клімкін наголосив, що "насправді головна проблема навіть не в цьому. Найгірше буде, якщо Росія та Європа вирішать, що вони можуть домовитися за нашою спиною і спробують нав'язати нам чужу стратегію і тактику. Вже зараз в кулуарах можна почути розмови про те, що Україна є спільним сусідством Росії та Європи, спільною відповідальністю, тому мають бути й спільні дії: насправді, дії будуть російські, а Європа буде спостерігати. На жаль, недосвідченість нової команди цьому сприяє, а економічний маневр у нас майже відсутній. І от ми вже не встигнемо озирнутися, як відверту капітуляцію нам намагатимуться представити як довгоочікувану перемогу. Якщо так трапиться, опинимося на два покоління у сірій буферній зоні".

  Крім того, Клімкін вважає, що "долю України мають вирішувати лише українці. І рішення, якими б складними вони не були, маємо приймати ми самі. Інші будуть нам допомагати лише якщо у нас будуть власні розум та тверда, навіть дуже жорстка воля відстоювати свою позицію. Врешті-решт ніхто крім нас, українців, не буде вкладатися, щоб зробити Україну дійсно незалежною і успішною. І я не хочу, щоб за нас вирішували нашу долю, хто б це не був. А ви?".

  Як повідомляв 5.UA, на брифінгу в Києві Володимир Зеленський сказав, що рішення ПАРЄ для нього не стало несподіванкою, бо коли він розмовляв із Меркель, то, за його словами, рішення щодо повернення РФ до ПАРЄ "вже було прийняте".

  Додамо, що українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи просила адміністрацію президента України Володимира Зеленського про зустріч перед сесією ПАРЄ, на якій мали розглядати питання повернення делегації Росії до представницького органу. Це прохання залишилося без відповіді, заявила учасниця української делегації, перший віцеспікер Верховної Ради Ірина Геращенко. "Наша делегація залишилася сам на сам у цій залі", – наголосила вона.

  Попередній матеріал
  Кучма прокоментував розведення військ у Станиці Луганській
  Наступний матеріал
  У кандидата в нардепи від "Слуги народу" Куницького знайшли подвійне громадянство – подробиці
  Loading...