Павло Клімкін у Брюсселі
Павло Клімкін у Брюсселі 5 канал

Україна готує декілька хвиль тиску на РФ на міжнародних майданчиках – Клімкін

Читайте по-русски
Це станеться, якщо Кремль до вівторка не надасть звіт щодо звільнення військовополонених українських моряків

Після 25 червня Україна почне нову хвилю тиску на Росію на міжнародних майданчиках. Про це в інтерв’ю "Час. Підсумки тижня" заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Це станеться, якщо Кремль до вівторка не надасть Міжнародному Трибуналу ООН з морського права звіт щодо звільнення військовополонених українських моряків.

"Цей тиск буде і короткостроковим, оскільки нам треба досягнути результату. І буде середньостроковий тиск, бо результатом цього буде обмеження російської морської активності, військової активності. Ми плануємо багато речей, про які я кажу, але про багато не скажу, нехай це залишиться поза камерою", - прокоментував міністр.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН оприлюднив український меморандум, який документально підтверджує порушення Російською Федерацією Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 

Як повідомляв 5.UA, 25 травня Міжнародний трибунал із морського права зобов'язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченською протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов'язковим до виконання.

Натомість Росія вкотре заявила, що у трибуналу немає юрисдикції розглядати відповідне питання. А напередодні Лефортовський суд Москви залишив під вартою до кінця липня останню вісімку військовополоненних моряків. Решті так звані запобіжні заходи продовжили ще раніше.

Попередній матеріал
Провели "майже спецоперацію": поліція затримала учасників контракції "Маршу рівності"
Наступний матеріал
"КиївПрайд": підсумковий брифінг представників поліції – завершено
Loading...

Україна проти Росії у Міжнародному суді ООН: виступ Олени Зеркаль – трансляція

Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН. День другий – репортаж з Гааги

Коментар представниці України Олени Зеркаль щодо слухань у Міжнародному суді ООН – відео

Україна проти Росії в суді ООН: виступ Олени Зеркаль – трансляція

"Це пастка": Зеркаль пояснила, чим для України небезпечне засідання в Гаазі

Україна vs Росія: у Гаазі невдовзі стартує Міжнародний суд ООН