Тарас Качка
Тарас Качка 5 канал

"РФ може знову вмити руки": як працює українська команда в міжнародних судах, аби не допустити такого сценарію

Читайте по-русски
Для української сторони рішення Трибуналу ООН і Міжнародного суду з морського права – не проміжний етап, а вирішальний

Радник голови МЗС Тарас Качка розповів, що йдеться про питання, чи можуть ці міжнародні суди розглядати справу по суті проти Російської Федерації.

"Росія очевидно опирається цьому факту, бо вони вважають, що не можуть підпадати під суд. Вони думають, що настільки круті й понад законом, що їх судити не можна", – пояснив дипломат в ефірі "5 каналу".

Тому, за словами радника міністра, цей етап із міжнародними судами не проміжний, а вирішальний.

"Єдиний спосіб для РФ уникнути відповідальності – втекти від суду. Тому що далі, якщо розглядати всі ці питання по суті, – стане очевидним, що вони порушили і норму морського права, й інші конвенції. Плюс до всього треба розуміти, що якщо ми виграємо справу на цій юрисдикційній стадії, то далі вже Росія має давати свою відповідь на ті докази, які ми вже подали", – пояснив Качка.

Він наголосив, що на сьогоднішній день Україна зробила 90% роботи за усі ці роки, потрібної для завершення справи. "Далі ми чекаємо рішення по юрисдикції. Це буде в межах 5-6 місяців", – додав дипломат.

У випадку програшу, Тарас Качка зазначив: "Очевидно, що Росія знову вмиє руки".

"І такий сценарій можливий, тому що це дуже консервативні суди. Якщо будуть певні сумніви – вони не будуть розглядати. І тому нам дуже важливо було ретельно і дуже якісно пропрацювати, деколи на такому рівні, що важко пояснити. Тому що це якісь гіпертрофовано теоретичні юридичні аргументи з приводу неприйнятності доказів, неправомірності", – пояснив радник міністра.

Але у випадку виграшу української сторони – фактично Росія має дати відповідь по суті.

"Розказати, чому вона організовувала обстріл Маріуполя, Краматорська, краде наш газ, нашу рибу, культурну спадщину, яка є на дні морів, чому порушує навігації", – додав дипломат.

Повний запис програми дивіться тут:

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН оприлюднив український меморандум, який документально підтверджує порушення Російською Федерацією Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 

Як повідомляв 5.UA, 25 травня Міжнародний трибунал із морського права зобов'язав Росію негайно звільнити три українські кораблі та 24 моряків, які були захоплені торік у листопаді. Трибунал визнав, що українські кораблі мали право на прохід Керченською протокою, а Росія діяла в межах правоохоронної, а не військової операції – як на тому наполягала сама РФ. Рішення трибуналу є обов'язковим до виконання.

Натомість Росія вкотре заявила, що у трибуналу немає юрисдикції розглядати відповідне питання. А напередодні Лефортовський суд Москви залишив під вартою до кінця липня останню вісімку військовополоненних моряків. Решті так звані запобіжні заходи продовжили ще раніше.

Попередній матеріал
У Києві загинув народний депутат Дмитро Тимчук
Наступний матеріал
Справа катастрофи MH17: пресконференція слідчої групи за участі Луценка – завершено
Loading...

Україна проти Росії у Міжнародному суді ООН: виступ Олени Зеркаль – трансляція

Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН. День другий – репортаж з Гааги

17,5 тис. сторінок: Міжнародний суд ООН оприлюднив меморандум України у справі проти Росії

Коментар представниці України Олени Зеркаль щодо слухань у Міжнародному суді ООН – відео

Україна проти Росії в суді ООН: виступ Олени Зеркаль – трансляція

Росія представила свої "аргументи" у справі щодо позову України в Суді ООН – включення