Міжнародному суді ООН у Гаазі
Міжнародному суді ООН у Гаазі 5 канал

Україна проти Росії в Міжнародному суді ООН. День другий – репортаж з Гааги

Читайте по-русски
У вівторок Україна представила понад 200 сторінок доказів, які спростовують останні заперечення Росії в суді

Другий день слухань у Міжнародному суді ООН у Гаазі. Україна представила свої контраргументи, які спростовують маніпуляції Росії. Федерація не хоче визнавати юрисдикцію суду і вже традиційно розповідає, що не вчиняла жодних злочинів. Докази, представлені в Міжнародному суді – свідчать про інше. Про другий день слухань у Гаазі – детальніше.

Міжнародний суд ООН у Гаазі має повне право розглядати позов України проти Росії. Перекручування та маніпуляції, якими представники Кремля намагаються затягнути розгляд процесу по суті, спростувала українська сторона.

Адвокати України доводять, що Росія не забезпечила розслідування фактів щодо осіб, які були або є підозрюваними у фінансуванні тероризму в Україні, та не порушила кримінальних справ. Ба більше, представники Києва в суді наводять численні факти обстрілів українських територій із російської військової техніки.

У липні 2014-го з "Бука" збройних сил РФ збили пасажирський літак малайзійських авіаліній. Загинули 283 пасажири та 15 членів екіпажу. А в січні 2015-го саме Москва доставила на неконтрольовану Києвом територію системи залпового вогню, з яких обстріляли місто Маріуполь. Унаслідок цього загинули 30 осіб, а більш як сотня зазнали поранень.

"Росія вчинила збройну агресію проти України, окупувала частину її території, анексувала Крим. Це загальновідомі факти, які беззаперечно вказують, що Росія надає підтримку тероризму. Така поведінка нестерпна і неприйнятна. Але замість того, щоби визнати свою провину, Росія робить жалюгідні спроби виправдати себе", – наголошує адвокат України Жан-Марк Тувенен.

На території окупованого Криму Москва розпочала широкомасштабну кампанію із культурного знищення кримських татар та українців. Переслідування та арешти стали там звичними. Такі дії – не що інше, як численні порушення Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, доводять представники України.

У вівторок Україна представила понад 200 сторінок доказів, які спростовують останні заперечення Росії в суді. Напередодні її представники навмисно намагалася представити фейкові докази та поставити під сумнів саму юрисдикцію суду в цій справі. А визнані міжнародною спільнотою факти – такі як анексія Криму та участь у війні на сході України – взагалі заперечили.

"Росія показала своє ставлення до міжнародного права. Це зневага до права та народу України. Це затягування процесу з метою уникнення відповідальності за свою незаконну поведінку. Це знівечення принципів міжнародного права з метою легітимізації власної руйнівної діяльності", – наголошує заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Україна подала позов до суду ще 2017 року. В ньому 17 тис. сторінок доказів порушення Росією міжнародних конвенцій. Наступні засідання у справі відбудуться наприкінці тижня. В четвер – знову свої докази представить Росія. А у п'ятницю виступатимуть представники України.

З Гааги, Михайло Прудник, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Володимир Омелян в програмі "Інформаційний вечір" – завершено
Наступний матеріал
Дитячі іграшки після пікету не прибрали – речник МВС пояснив позицію відомства щодо вбивства дитини
Loading...