Визволення українських моряків з РФ
Визволення українських моряків з РФ usionline.com

"РФ підготувала дипломатичну пастку": Клімкін оприлюднив копії дипломатичних нот РФ і України щодо звільнення моряків

Читайте по-русски
Росія не має права судити українських моряків, наголошує Клімкін

Російська Федерація підготувала дипломатичну пастку для України у справі звільнення полонених моряків. Про це написав міністр закордонних справ Павло Клімкін на своїй сторінці в мережі Facebook. "Щоб зняти всі питання, прошу до вашої уваги дві дипломатичні ноти. Перша – російська пастка, до речі досить примітивна, друга – наша відповідь, яка викриває приховані мотиви РФ. Хоча, чому приховані? Росія і не приховує, що не хоче виконувати рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Замість цього вона: а) вимагає від нас визнати, що наші моряки могли вчинити злочин, б) схиляє нас до визнання правомірності судового процесу над ними за російським законодавством, в) запрошує прогнутися перед кримінально-процесуальним кодексом РФ, а заразом і опосередковано визнати окупацію Криму", – написав Клімкін.

"Викладена у нашій ноті аргументація   це позиція, яку ми спільно з міжнародними партнерами відстоюємо з першого дня після їх захоплення. Політично і в міжнародних судах. Кому не подобається, може спробувати її змінити", – написав Клімкін.

Він зазначив, що Російська Федерація може без проблем завершити усі внутрішні процеси, необхідні для звільнення моряків, в тому числі у рамках діючих і багатосторонніх документів.

Дипломатичні ноти між Україною та РФ
/
Дипломатичні ноти між Україною та РФ
Дипломатичні ноти між Україною та РФ
/
Дипломатичні ноти між Україною та РФ

"Пастка була підготовлена для наших моряків, для нашої юридичної та дипломатичної команди, для керівництва країни. На жаль, схоже, що хтось в Офісі Президента банально попався. Повестися на російський дипломатичний розвод – це зганьбити моряків, які вже 6 місяців перед російським судом з гідністю наполягають, що Росія не має права їх судити. А потім з покорою сподіватися, що російський суд, найгуманніший у світі, обов'язково нам їх поверне. Так, авжеж. Рішення Міжнародного трибуналу однозначне: Росія зобов'язана негайно і безумовно звільнити моряків і кораблі", – наголосив міністр закордонних справ.

При цьому глава МЗС підкреслив, що рішення Міжнародного трибуналу однозначне: Росія зобов'язана негайно і безумовно звільнити моряків і кораблі. Клімкін додав: "Викладена у нашій ноті аргументація – це позиція, яку ми спільно з міжнародними партнерами відстоюємо з першого дня після їх захоплення. Політично і в міжнародних судах. Кому не подобається, може спробувати її змінити. А якщо хтось хотів гарантувати собі комфортні зустрічі в Осаці – не вийде. Ми робимо усе, аби ці зустрічі були в першу чергу результативними, і Росія пояснила світові, як вона виконає свої міжнародні зобов'язання і поверне українських моряків додому".

Дипломатичні ноти між Україною та РФ
/
Дипломатичні ноти між Україною та РФ
Дипломатичні ноти між Україною та РФ
/
Дипломатичні ноти між Україною та РФ

"І наостанок. По суті – все зрозуміло, а от по комунікації – є питання. Весь дипломатичний світ знає, де мене шукати. Як кажуть, мене легко знайти, важко втратити і неможливо забути. Чи щось переплутав?".

Нагадаємо, Володимир Зеленський на брифінгу 27 червня заявив, що він – президент держави, ірозкритикував дії міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Зеленський обурився тим, що Клімкін відповів на ноту РФ, у якій Росія обіцяє повернути полонених моряків, лише якщо Київ дасть письмові гарантії їх кримінального переслідування за російськими законами, без консультації з керівництвом держави. На це Клімкін відповів, що у МЗС є всі повноваження надсилати ноту.
Попередній матеріал
Сенат США збільшив військову допомогу Україні до $300 млн – подробиці
Наступний матеріал
СБУ викрила депутата Донецької облради, що постачав обладнання для шахт у "ДНР"
Loading...