inforesist.org

"У МЗС є всі повноваження": Клімкін пояснив, чому відповів РФ щодо моряків без узгодження із Зеленським

  Читайте по-русски
  Усі повноваження сформулювати таку ноту в нас як у Міністерства закордонних справ України були, наголошує Клімкін

  Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що його відомство мало повноваження без погоджень із президентом направляти відповідь на російську ноту щодо суду над полоненими українськими моряками. Про це Клімкін сказав у коментарі "Українській правді", відповідаючи на закид глави держави. 

  "Звичайно, всі повноваження сформулювати таку ноту у нас як у Міністерства закордонних справ України були. Ця нота була в рамках нашого спілкування і нашої судової справи по міжнародному трибуналу", – запевнив міністр.

  Клімкін додав, що українська нота фіксує тільки міжнародно-правову позицію України, яка не містить "ніяких політичних моментів" і принципово нових питань.

  "Додаткового погодження в цьому контексті, оскільки МЗС уповноважене вести і цю справу, і щодо міжнародного трибуналу, і щодо інших судів, нам не потрібне. І це наша позиція", – сказав Клімкін і зауважив, що надсилання такої ноти є в компетенції Міністерства закордонних справ.

  Голова МЗС наголосив, що нота вимагає від Росії виконання рішення міжнародного трибуналу щодо звільнення українських моряків.

  Відповідаючи на запитання, чи було особисте ставлення міністра до президента причиною не радитися із Зеленським, Клімкін відповів, що "не коментує емоції", однак додав: "Я бачу, що в мене є і тактичні, і стратегічні розбіжності щодо питань протидії російської агресії... Тому в цих умовах я не вважаю за можливе більше допомагати".

  При цьому додав, що може обговорити із президентом непорозуміння, що склалося, "якщо він захоче".

  Нагадаємо, сьогодні раніше Зеленський висловив обурення з приводу дій Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Росії щодо полонених моряків.

  Попередній матеріал
  Життя воїнів ЗСУ під загрозою: ''ЄС'' звернулася до Генпрокуратури через дії ДБР
  Наступний матеріал
  Ар'єв – Зеленському на закид про повернення РФ до ПАРЄ: "Наступна сесія у жовтні. Дій.Те"
  Loading...