Львівська обласна дитяча клінічна лікарня
Львівська обласна дитяча клінічна лікарня 5 канал

На Львівщині 12-річний хлопчик заразився правцем через подряпину на коліні

Читайте по-русски
Єдиний захист від смертельної хвороби – це вчасне вакцинування

Заразився правцем через подряпину на коліні. Це сталося на Львівщині. 12-річний хлопчик був не щеплений. Епідеміологи нагадують, що вакцина – єдиний захист від смертельної хвороби. Як почувається хлопчик зараз – далі.

12-річного хлопчика в дитячу клінічну лікарню Львова ушпиталили на 20-й день після того, як він упав та подряпав коліна. У хворого проявилися симптоми небезпечної недуги – правця. Медики припускають: найімовірніше, інфекція потрапила в організм через рани на тілі.

"У дитини почалися посіпування в нижніх кінцівках, неконтрольоване скорочення м'язів. Стан дитини був середньої важкості. Дитина не гарячкувала. Інтоксикації не було. Судом генералізованих не було. Дитина не щеплена від правцю", – звітує заступниця директора дитячої лікарні "Охматдит" у Львівській області Олександра Бурда.

Правець – гостра інфекційна хвороба, бактерія якої є навколо, навіть у кишечнику людини. З брудом збудник легко потрапляє в організм через відкриті рани. Смертельною хвороба може стати, якщо в організмі немає антитіл. Єдиний захист – вакцинація, кажуть лікарі.

"В плановому порядку дитину вакцинують у 2, 4, 6 місяців. Потім у 18 місяців і згодом у 6 років. І впродовж життя раз на 10 років людина отримує додаткову дозу вакцини. Якщо ж відбувається травма, треба необхідно звернутися по меддопомогу, незалежно від того, коли ти вакцинувався. Іншого засобу запобігти правцю немає. В цивілізованому світі на правець, особливо діти, не повинні хворіти", – пояснює головний епідеміолог області Наталія Тімко.

Епідеміологи кажуть, що багато хто ігнорує вакцинацію проти правця. Але за останній рік кількість охочих захистити себе та дітей від захворювання – збільшилася. За 3 роки на Львівщині зафіксовано сім випадків захворювання на правець.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Відповідь ПАРЄ, "договорняки" та звільнення Клімкіна: які питання владнав профільний комітет ВР
Наступний матеріал
Асфальт знімають руками: в Черкасах нова дорога почала розсипатися через кілька днів

Біля Верховної Ради пройшла акція за легалізацію медичного канабісу: аргументи активістів – відео

Штучний інтелект навчився "читати" дитячий плач і розшифровувати його

"Марина має ходити": в Чернівцях влаштували благодійну вечірку для допомоги молодій журналістці

Усі люди з ВІЛ мають право довічно отримувати безкоштовне лікування: МОЗ затвердило клінічний протокол боротьби з недугою

Супрун повідомила, що ВООЗ не визнавала емоційне вигорання хворобою

Не наркотик, а ліки: на конференції в Києві обговорили питання легалізації медичного канабісу