Захворювання на кір
Захворювання на кір Depositphotos

Хвороби-кілери: Супрун назвала основні причини смертності серед українців

Читайте по-русски
Чільниця МОЗ закликала українців запобігати хворобам. Для цього потрібно вакцинуватися та правильно харчуватися

Серцево-судинні захворювання та цукровий діабет – це хвороби, від яких найбільше потерпають українці. Водночас, очолює антирейтинг – кір. Станом натепер на інфекцію занедужали 95 тисяч українців. 35 людей померли. Це з моменту фіксування перших спалахів хвороби. Статистику оприлюднила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час щорічного всеукраїнського тижня здоров'я.

Чільниця МОЗ закликала українців запобігати хворобам. Для цього потрібно вакцинуватися та правильно харчуватися. Окрім цього, Уляна Супрун повідомила, що нині вже понад 27 мільйонів українців підписали договори із сімейними лікарями.

"Вже 95 людей захворіли на кір, і вже є 35 смертей. І бачимо: це є один із найважливіших викликів, щоби підвищити рівень вакцинації. Не лише проти кору, а проти всіх хвороб, які є в календарі щеплення. Більш часто українці помирають від серцево-судинних захворювань. Це майже дві третини смертей є від серцево-судинних захворювань", – сказала Супрун.

А Володимир Курпіта, генеральний директор ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України", наголосив: "Основна парадигма, яку ми намагаємося запропонувати суспільству – це перехід від санітарного нагляду та контролю до підвищення особистої колективної відповідальності за здоров'я. Коли ми думаємо про здорове харчування, ми можемо запобігти розвитку діабету чи онкологічних захворювань. Коли ми пропагуємо здоровий спосіб життя, ми зменшуємо ризики серцево-судинних захворювань". 

Попередній матеріал
Доправляли через Азовське море: прикордонники вилучили 177 ящиків контрафактних цигарок з ОРДЛО – відео
Наступний матеріал
"Навіть врятував колегам життя": у Києві попрощалися з українським журналістом Тарасом Москалюком – відео
Loading...