Володимир Ар'єв
Володимир Ар'єв Радіо Свобода

Рада Європи може не отримати бажаних російських грошей – Ар'єв про тонкощі фінансового шантажу РФ у ПАРЄ

  Читайте по-русски
  Рада Європи опиняється зараз у дуже незручній позиції

  Росія може відмовитися компенсувати членські внески до Ради Європи за два роки фінансового шантажу. Про таке заявив у ефірі "Радіо НВ" голова української делегації у ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв.

  "Навіть після всього цього Росія заявила, що нікому нічого не винна, і що вонв вимагає дорожню карту. В Раді Європи можуть не бажаних російських грошей, тому що Росія вустами свого заступника міністра фінансів сказала, що поки що ніхто нікому нічого не винен", – сказав Ар'єв.

  Він також розповів, що так звана дорожня карта, яку наразі вимагає Росія, може бути таким саме шантажем та тиском, як і несплата внесків до ПАРЄ. Дорожня карта передбачає нові умови, а нові умови, пов'язані із Венеційською комісією, додав народний депутат.

  "Росія залишає за собою "право" продовжити фінансовий шантаж. Інша річ, що Рада Європи опиняється зараз у дуже, дипломатично кажучи, незручній позиції. Тому що вона дискредитувала себе, отримала Росію і не отримала жодної з тих речей, які вона прагнула отримати", – зазначив Ар'єв.

  Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 1 липня, Комітет ВР у закордонних справах підтримав рішення про призупинення участі постійної української делегації в роботі ПАРЄ до виконання російською делегацією низки умов щодо заручників і припинення переслідування кримських татар.

  Нагадаємо, на брифінгу в Києві Володимир Зеленський сказав, що рішення ПАРЄ для нього не стало несподіванкою, бо коли він розмовляв із Меркель, то, за його словами, рішення щодо повернення РФ до ПАРЄ "вже було прийняте".

  Додамо, що українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи просила АП України Володимира Зеленського про зустріч перед сесією ПАРЄ, на якій мали розглядати питання повернення делегації Росії до представницького органу. Це прохання залишилося без відповіді, заявила учасниця української делегації, перший віцеспікер Верховної Ради Ірина Геращенко. "Наша делегація залишилася сам на сам у цій залі", – наголосила вона.

  Попередній матеріал
  Оточення Зеленського хоче нав'язати Україні російський сценарій федералізації – нардеп
  Наступний матеріал
  "Допуск на вибори Клюєва – це пряма загроза національній безпеці України" – Тетяна Чорновол
  Loading...