Призов
Призов volynpost.com

"У Путіна є мета": чи здатна Україна протистояти конфедерації Росія-Білорусь – Мирослав Гай

Читайте по-русски
Експерт вважає, що "за всіма ознаками, РФ готується до регіональної або навіть континентальної війни"

Політичний експерт Мирослав Гай прокоментував майбутню конфедерацію Росії та Білорусі у студії "5 каналу". Зокрема, говорилося про те, на що насамперед у цій ситуації має звернути увагу Україна.

"Експерти вважають, що Білорусь буде надалі воєнним партнером Росії. А це, відповідно, становить певні загрози Україні, бо Путін спить і бачить, що Україна приєднається до цього тріумвірату, і буде новий Радянський Союз", – вважає Мирослав Гай.

Він пояснює, чому це потрібно Путіну саме зараз: "За конституцією Російської Федерації, Путін уже не має права залишатися при владі. Зараз цю проблему обговорюють усі аналітики РФ. Зрозуміло, що має щось нове з’явитися: або це будуть зміни до конституції Росії, або це буде нова держава, нова форма. І Путін там, можливо, буде не президентом, а почесним секретарем".

"Для нас це серйозний виклик. Тому що РФ хоче долучити, щонайменше, Лівобережну Україну до своїх територій", – зазначив аналітик, зауваживши, що насправді від планів, озвучених 2014 року, ніхто з російського керівництва досі не відмовився.

Мирослав Гай вважає, що "за всіма ознаками, РФ готується до регіональної або навіть континентальної війни".

"Вони перейшли зараз із бригадної системи до дивізій – це радянська система формування. Побудували низку баз, розміщують дивізії, полки, розробляють інфрастуктуру. Це не мої оцінки, це оцінки фахівців із НАТО", – сказав він.

І додав: "У Путіна є дуже конкретна мета, він її озвучив: він хоче повернути межі нової союзної держави в кордони після підписання Ялтинського договору (це Україна вся, країни Балтії і так далі)".

На думку Гая, Україна наразі має ресурси, аби протистояти такій загрозі.

"У Генштабу є повністю розроблені плани на всі випадки, треба їх просто підняти. Іде постійне спостереження. Якщо армія матиме наказ працювати, то вони зможуть дати раду цим загрозам. Оборонятися можемо, головне – бажання громадян України і міжнародна підтримка", – акцентував Мирослав Гай, зазначивши, що якщо Україна залишиться сам на сам із Росією, то "ця потвора нас просто проковтне".

Повне відео розмови дивіться тут:

Раніше ми повідомляли про те, що Росія і Білорусь домовилися про об'єднання в конфедеративну державу з інтеграцією економік.

Попередній матеріал
Google Health навчився діагностувати шкірні хвороби – більше про додаток
Наступний матеріал
"Це не відступ": міністр оборони пояснив, як відбуватиметься розведення військ
Loading...

Крім Ходи гідності та Маршу захисників, на День Незалежності відбудеться ще одна акція – яка саме

Юрій Бірюков, Мирослав Гай і Бачо Корчілава в програмі "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

"Я дуже здивований": Гай прокоментував призначення Абромавичуса членом наглядової ради "Укроборонпрому"

"Заяви про надлишкове майно викликають жах": Гай застеріг Зеленського та його команду від некомпетентних порад військовим

Гай про швидку зміну військового керівництва: "Деякі проекти треба було б передавати з рук у руки, як дитину"

Зе-командувач: що зміниться для українського війська з приходом нового гаранта – "БлогПост"