http://stezhkamu.com

Делегація з понад 15 країн ЄС: що побачили європейці на Закарпатті

  Європейські дипломати прибули на Закарпаття, аби перевірити дотримання прав національинх меншин

  Цього тижня Берегово (Закарпаття) відвідали 17 представників посольств країн Європи – Австрії, Бельгії, Чехії, Франції, Німеччини, Греції, Угорщини, Латвії, Люксембургу, Португалії, Румунії, Словаччини, Іспанії, Швеції та представники ЄС в Україні. Про це інформує Мukachevo.net.

  Як стало відомо, метою візиту дипломатів було на власні очі побачити, як живеться національним меншинам на Закарпатті. Крім того, обговорити положення Закону України "Про освіту".

  Під час відвідин європейці завітали до ЗОШ №4 ім. Лайоша Кошута з угорською мовою навчання. Тамтешні викладачі зазначили, що для школярів з числа угорської громади буде важко одразу перейти на навчання українською. А от кращим варіантом там називають залишити викладання всіх предметів угорською, але покращити вивчення державної мови.

  За словами педколективу школи, 4 роки тому на Берегівщині запровадили пілотний проект для вивчення української мови та літератури в угорськомовних школах, і це вже дало помітні результати.

  Як відзначило на зустрічі з європейськими дипломатами місцеве керівництво, Закарпаття завжди було багатонаціональним краєм, але тут ніколи не було міжнаціональної ворожнечі. Утім, зараз "існує певна напруга через провокаторів, які роздмухують непорозуміння".

  Водночас, голова Берегівської районної ради Йосиф Шін зуважив: правом батьків є обирати, якою мовою мають навчатися їхні діти.

  Представники ЄС своєю чергою зауважили, що за їхніми спостереженнями, нацменшини в Україні мають досить широкі права та добре захищаються законодавством. Адже навіть не у всіх країнах ЄС національні меншини мають таку підтримку на законодавчому рівні, як в Україні.

  Також у ході свого візиту дипломати відвідали Мукачево та Чернівці. 

  Як відомо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко.

  Довідка: своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту.

  У вітчизняному Міносвіти пояснюють: Україна не збирається закривати школи, де шкільна програма викладається  мовою національних меншин, а лише хоче розширити викладання українською мовою у цих школах. Більш того, реформа освіти дасть їм можливість вступати до вищих навчальних закладів у подальшому. 15 вересня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю Закону про освіту, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань.

  Попередній матеріал
  Вивідував диспозиції сил АТО: у Києві екс-військового засудили за роботу на спецслужби РФ
  Наступний матеріал
  Дивіться наживо на 5.UA перше засідання пленуму Верховного Суду
  Loading...