інтер
інтер 5 канал

23 лютого повертається: телеканал "Інтер" готує спеціальний ефір до радянського свята

Читайте по-русски
Транслюватимуться стрічки, які возвеличують міць радянської армії

23 лютого повертається, принаймні в уяві телеканалу "Інтер". Мовник готує спеціальний ефір до так званого дня захисника батьківщини. Старого радянського свята, яке на офіційному рівні відзначають у Росії. На вихідних "Інтер" показуватиме фільми про радянську армію. Такий спеціальний ефір телеканал присвятив "усім, хто залишився відданим своїй батьківщині".

Якій батьківщині залишився відданим "Інтер"? На вихідних телеканал обіцяє спеціальний фільмопоказ. Транслюватимуться стрічки, які возвеличують міць радянської армії. І день для показу обрали не випадковий.

23 лютого Росія відзначає так званий "день захисника вітчизни". Старе радянське свято, якого в Україні вже немає. Фільми, які транслюватиме "Інтер", пропагандистські, переконують в Українському інституті національної пам'яті.

"Телеканал "Інтер" робить свою справу, і ця справа, м'яко кажучи, не відповідає інтересам гуманітарної і національної безпеки України. Це гра на прорадянській ностальгії. З іншого боку – ми знаємо, що Російська федерація проголосила себе правонаступницею Радянського Союзу", – каже науковий співробітник Українського інституту національної пам'яті Богдан Короленко. 

Міністерство культури оцінювати спеціальний ефір "Інтера" відмовилося.

"Ну, покаже. Його вибір. У нас же демократична країна? Демократична країна – це закони та їх виконання. Етичні норми, якщо вони не регламентовані, чи не мають відсилань до законодавства, вони на розсуд окремих громадян і конкретних керівників", – заявив міністр культури Володимир Бородянський. 

Натомість за "Інтер" візьметься Національна рада з питань телебачення та радіомовлення. Там обіцяють прискіпливий моніторинг ефіру.

"Якщо запитаєте мою особисту думку, то я категорично проти того, щоб будь-які українські медіа в умовах війни, російської військової агресії, окупації українських територій загравали з темою ностальгії за Радянським Союзом. 9 травня 2018 року телеканал "Інтер" транслював теж передачу ностальгійного характеру і там ми зафіксували, на нашу думку, розпалювання ворожнечі", – каже член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський. 

Тоді телеканал "Інтер" оштрафували на 4 мільйони гривень, повідомили в Нацраді. Додали, мовник з рішенням не погодився і оскаржує його.

"Безпосередньо в анонсі я вже вбачаю інформацію, яка виправдовує комуністичний режим 1917-1991 року. Тому вже має бути реакція уповноваженого органу. Інші медіафахівці вважають, що спочатку має бути ефір, але мені здається, що тоді буде вже пізно, бо суспільна небезпека від такої передачі вже настане", – переконаний медіаюрист Інституту масової інформації Алі Сафаров.

З 2014 року 23 лютого перестало бути червоним днем у календарі. Його відзначення на державному рівні скасували. Водночас своїх захисників Україна тепер вшановує 14 жовтня – у День українського козацтва та релігійного свята Покрови.

Сергій Барбу, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
Евакуація із шпиталю: як перевіряли готовність персоналу екстрено прийняти українців з Китаю
Наступний матеріал
Заручники обставин: чому будинок у Шполі залишився без водопостачання та що говорить місцева влада
Loading...

"Вистояли проти Росії на силі духу" – виходить фільм "Брати по зброї", який розкаже про початок війни на Донбасі

"Країна перемагає, коли починає сміятися над ворогом": Порошенко поділився враженнями від "Наших котиків"

Стало відомо, що українка здобула "Оскар" за короткий документальний фільм

"Оскар-2020": у Голлівуді відбулася 92-га церемонія вручення – перелік найкращих

Netflix вперше розкрив назви заблокованих фільмів

"Шовінізм і тотальна зневага до українського": жорстка реакція Супрун на заяву продюсерки "1+1"