Водопостачання
Водопостачання 5 канал

Заручники обставин: чому будинок у Шполі залишився без водопостачання та що говорить місцева влада

Читайте по-русски
По воду люди змушені ходить до криниці

Десятки мешканців багатоквартирного будинку у місті Шпола на Черкащині залишилися без водопостачання. Понад 30 років воду отримували зі свердловини, на території підприємства. Але новий власник перекрив вентиль. 

У квартирі Олександра всі посудини заповнені водою. По неї ходять до криниці, адже з крана вже кілька днів – ані краплини. Запас 50 літрів родина з чотирьох осіб намагається розтягнути на весь день.

Без води залишилися десятки мешканців багатоквартирного будинку.

Цей будинок звели понад 30 років тому як гуртожиток. Тут розселили працівників місцевого підприємства, а воду підвели зі свердловини на його території. За цей час змінилося декілька власників, але останній – Лебединський насіннєвий завод – вирішив воду людям перекрити.

"Тут розумієте що, в них землі, і тут в усіх спадає на думку, що вони просто на поле воду пустять, їм нада поливать поля", – каже мешканець Шполи Володимир.

По воду люди змушені ходить до криниці, а найближча – за кількасот метрів від будинку.

Облаштування нової свердловини коштуватиме понад 100 тисяч гривень, підрахували мешканці будинку. Кажуть: таких грошей не мають.

"А міський голова – ми написали йому колективне звернення, щоб він владнав нашу проблему, а нам він каже: а ви у Лебедині були, у ЛНЗ ходили? Сказали: ходили, і отак ми ходимо – то у ЛНЗ, то у міську раду", – обурюється місцева мешканка Тамара Сторчак.

Водопостачання
Водопостачання5 канал

Учасники акції пішли до голови місцевої ОТГ. Їм чиновники пояснили – воду перекрили, адже новий власник свердловини не має ліцензії на її постачання, до того ж та вода технічна. Застати керівництво підприємства на місці знімальній групі не вдалося.

Тим часом голова ОТГ запропонував мешканцям будинку створити ОСББ. Тоді гроші на облаштування нової свердловини вдасться виділити з міського бюджету. На такі умови люди пристали та домовилися створити робочу групу.

"Сьогодні ця робоча група почне працювати, напрацьовувати всім документи для реєстрації ОСББ, зареєструємо ОСББ – вони вже будуть замовлять проект будівництва свердловини. Ми фінансуємо 60 на 40, тобто 60% платить міська влада, 40% – люди", – пояснив міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко.

Водопостачання
Водопостачання5 канал


На облаштування свердловини людям доведеться зібрати 40 тисяч гривень. Доки узгоджуватимуть усі питання, воду до будинку подаватимуть зі старої свердловини – пообіцяв міський голова.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
23 лютого повертається: телеканал "Інтер" готує спеціальний ефір до радянського свята
Наступний матеріал
Позиція "Баня" стояла для росіян, як кістка в горлі: Гай і Римарук про вчорашнє загострення на фронті
Loading...

На Харківщині троє дітей провалилися під лід, двоє – загинули

Вода для Криму: що про це думають кримчани та що мав на увазі "слуга народу"

"Мафіозний шантаж": політексперт розповів, до яких дій може вдатися РФ задля відновлення подачі води у Крим

Це було промацуванням ґрунту в суспільстві – аналітик про заяву Арахамії щодо води у Крим

"Вода в Крим за Донбас": як реагували на резонансну заяву "слуги" Арахамії

У Каховському водосховищі не виявлено отруйних речовин – дослідження