Військові переглядають фільм
Військові переглядають фільм 5 канал

"Вистояли проти Росії на силі духу" – виходить фільм "Брати по зброї", який розкаже про початок війни на Донбасі

Читайте по-русски
Перші кадри фільму "Брати по зброї" актор і продюсер Мирослав Гай почав знімати на передовій

І перші глядачі, і перші критики. Документальний фільм "Брати по зброї" до прем'єри показали військовим у прифронтовому Лебединському на Донеччині. Стрічка розповідає про початок російсько-української війни на Донбасі. Її автори – колишні добровольці-кінематографісти. Над фільмом працювали кілька років. Коли ж його зможе побачити кожен охочий розкаже кореспондентка "5 каналу" Олена Уланова.

Перші кадри фільму "Брати по зброї" актор і продюсер Мирослав Гай почав знімати на передовій, коли допомагав армійцям на фронті у перший рік російсько-української війни. Згодом і сам став добровольцем батальйону Нацгвардії імені Сергія Кульчицького. Картину митець знімав разом із побратимом Сергієм Лисенком.

"У цьому фільмі можна побачити, як героїчно Збройні сили в яких умовах, без нормальної форми, без нормального забезпечення боронили Україну, на дусі вистояли проти агресії РФ, не маючі нічого. Там можна побачити майже всю передову – Авдіівку, Пєскі, Станицю Луганську, Щастя", – розповідає продюсер стрічки Мирослав Гай.

Першими глядачами та критиками стрічки стали учасники бойових дій на Сході, які служать на лінії фронту.

"Ті, хто дивляться, вони дивуються. Кажуть, невже це було по-справжньому, невже це було з нами? Зараз солдат отримає повністю забезпечення, нову форму – вони такі красиві усі, в українському пікселі, у нових берцях. Тоді в нас люди воювали в дубку, в спортивних костюмах, в капцях", – згадує Мирослав Гай, продюсер стрічки.

Крім фільму про російсько-українську війну волонтери привезли документальну стрічку про події в Абхазії у 1993-му році. Тоді Росія підтримала місцевих сепаратистів, які захотіли від'єднатися від Грузії.

"Висновок тут один – усі країни Європи і інші мають признати те, що Росія є агресором. Кожен з нас прийшов сюди свідомо. І я вважаю, що це є одна з таких найсильніших і найпотужніших зброй, яка є в світі взагалі. Адже якщо немає національної свідомості, нам буде важко", – каже боєць "Падре".

Військові переглядають фільм
Військові переглядають фільм 5 канал

Кінопокази відбувалися в населених пунктах Луганщини та Донеччини, що розташовані на лінії розмежування. На перегляд стрічки запрошували і місцевих.

"Це просвітницька акція така. Тому що тут, в умовах війни, люди трохи відрізані від світу. У мене таке враження, що багато людей ще не визначилися з якою вони стороною – чи вони хочуть тут Україну, чи вони хочуть Росію", – розповідає Микола Мисак, заступник голови ГО "Молодіжний націоналістичний конгрес".

За тиждень фільм "Брати по зброї" подивились військовослужбовці, що служать в зоні ведення Операції об'єднаних сил. Наприкінці місяця стрічку покажуть на каналі суспільного мовлення.

Олена Уланова, Маріуполь, "5 канал"

Попередній матеріал
Українець вивіз з Росії справу, сфабриковану проти нього Кремлем, після 3 років неволі – сюжет
Наступний матеріал
"Навігатор по етикетках": як львівських школярів вчать здоровому харчуванню – сюжет
Loading...

"Оскар-2020": у Голлівуді відбулася 92-га церемонія вручення – перелік найкращих

Netflix вперше розкрив назви заблокованих фільмів

"Шовінізм і тотальна зневага до українського": жорстка реакція Супрун на заяву продюсерки "1+1"

Міністр культури відреагував на заяву продюсерки каналу "1+1" щодо українськомовного контенту

"Знімався в тій формі, в якій воював": фільм "Наші котики" виходить у прокат – що розповіли герої

"Віддана": екранізація бестселера Софії Андрухович виходить у широкий прокат – сюжет