Уляна Супрун
Уляна Супрун glavcom.ua

"Шовінізм і тотальна зневага до українського": жорстка реакція Супрун на заяву продюсерки "1+1"

  Читайте по-русски
  Колишня в.о. міністра охорони здоров'я нагадала, що керівництво каналу орієнтує свої продукти на країну, з якою вже шість років триває війна

  Заява продюсерки телеканалу "1+1" щодо невигідності української мови у виробництві серіалів – це тотальна зневага до всього українського та прояв шовінізму. Таку заяву на сторінці у Facebook зробила колишня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

  "Не може бути, що в якомусь середовищі українська мова звучить краще, а в іншому ні. Це інфантильна вибірковість, яка стосується не лише бізнесу, грошей чи бажання охопити великі аудиторії. Це про тотальну зневагу до всього українського і чергове підтвердження комплексу меншовартості. Не треба прикривати власну неспроможність шовіністичними аргументами про тональності мови", – написала Супрун.

  Вона також додала, що така мовна політика телеканалу – серйозна загроза українському інформаційному середовищу: "Про яку інформаційну безпеку можна говорити, якщо топкерівництво популярного українського каналу, що транслює свої продукти на велику аудиторію, так просто може "аргументувати" використання російської у своїх продуктах. І навіть не приховувати, що вагома цьому причина – дистрибуція продукту в країни постсовєцького простору, зокрема в Росію".

  Супрун зазначила: "Керівництво каналу вважає, що орієнтувати свої продукти на країну, з якою в нас уже шість років триває війна, – нормально".

  Колишня в.о. міністра охорони здоров'я додала, що збірний образ глядачок каналу у вигляді Антоніни, для якої "1+1 – це і є чоловік, від якого та хоче дітей, – приниження образу українських жінок.

  "У 2000-х роках популярним був міф, запущений Кремлем, що дублювати фільми в кінотеатрах українською не треба, бо на таке глядачі не будуть ходити. Цей міф був зруйнований, і щотижня сотні тисяч українців по всій країні дивляться драми, блокбастери, фільми жахів, екшени, комедії в кінотеатрах з українським дубляжем – і все чудово", – підсумувала Супрун.

  Супрун також порадила каналу переглянути свої пріоритети.

  Нагадаємо, продюсерка "1+1" Олена Єремєєва заявила, що створювати фільми українською невигідно. Бо, мовляв, важко знайти тональність державної, щоб глядач її сприймав.

  Попередній матеріал
  Кабмін істотно урізав премії топменеджерів держкомпаній – подробиці
  Наступний матеріал
  Експрикордонникам оголосили про підозру через переміщення Саакашвілі до Польщі
  Loading...

  "Сімейки" сприяють сім'ям": Супрун порадила, як обирати білизну, аби не нашкодити здоров'ю

  Чорна п'ятниця: Супрун порадила, як правильно робити покупки без шкоди для здоров'я та гаманця

  Український політв'язень Шумков припинив голодування – Супрун (оновлено)

  Фейки Дубінського: суд відхилив позов Супрун щодо захисту честі та гідності

  "Не отримати кулю в потилицю, домовляючись про мир": Супрун нагадала про підступність "совєтів"

  Червоний Хрест і "Лікарі без кордонів" відмовилися відвідувати українських бранців Кремля – Супрун