Зарплата
Зарплата finance.obozrevatel.com

Кабмін істотно урізав премії топменеджерів держкомпаній – подробиці

  Читайте по-русски
  Кабмін провів роз'яснювальну бесіду з наглядовими радами держкомпаній, щоб ті утрималися від виплат величезних премій за вже діючими контрактами

  Кабмін прийняв рішення щодо зниження рівня премій для топ-менеджерів державних компаній, про що під час години запитань до уряду у залі Верховної Ради заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, інформує УНІАН

  "Ми вже прийняли рішення, яким встановили ліміти для кожної державної компанії, вони значно менші, ніж ті, які є зараз", - сказав він.

  Гончарук також розповів, що Кабмін провів роз'яснювальну бесіду з наглядовими радами держкомпаній, щоб ті утрималися від виплат величезних премій за вже діючими контрактами.

  Прем'єр зауважив: "Це бізнес. Нам треба зрозуміти, що там працюють не чиновники, і ми маємо там конкурувати на ринку праці з приватними підприємствами. Ми, як уряд, ще кілька тижнів тому прийняли рішення і звернулися до кожної наглядової ради державного підприємства з проханням утриматися від сплати великих премій. Ми з кожною наглядовою радою ведемо переговори, щоб упорядкувати це. Це стосується існуючих контрактів, які ми не підписували", – сказав він.

  Читайте також: Зарплати міністрів становитимуть від трьох до п'яти середніх заробітних плат – Гончарук

  Додамо, що раніше також наглядова рада "Нафтогазу" прийняла рішення про виплату співробітникам компанії премій на суму 4,63 мільйона доларів у зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражному суді, за рішенням якого "Газпром" має виплатити української компанії 4,6 млрд доларів. Сума премії була розділена на дві частини. Перша частина премій на суму 20,7 мільйона доларів вже виплачена. Ця сума відповідає 1% від обсягу виграшу, вже визнаного у фінансовій звітності "Нафтогазу" за 2017 рік. Інші премії будуть виплачуватися протягом трьох років після успішного стягнення з "Газпрому" залишку виграшу (2,6 мільярда доларів + відсотки). 14 січня 2020 року виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко повідомив у Facebook, що премії менеджменту компанії за отримані від російського "Газпрому" 2,9 мільярда доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу ще не призначені. Зеленський доручив прем'єр-міністру Олексію Гончаруку врегулювати ситуацію з преміями, які передбачаються топ-менеджерам НАК "Нафтогаз України" за отримання компенсації від ВАТ "Газпром".

  Як повідомляв 5.UA, раніше українці обурилися через високі зарплати чиновників. Скандал стався після того, як у ЗМІ оприлюднили інфографіку, хто із чиновників і скільки одержав за грудень. У трійку лідерів увійшли міністр закордонних справ Вадим Пристайко із 234-ма тисячами гривень, міністр юстиції Денис Малюська, якому видали 226 тисяч гривень, а також міністр соцполітики Юлія Соколовська, яка отримала 217 тис. грн. В інших чиновників суми менші. За грудень міністр у справах ветеранів Оксана Коляда отримала зарплату 159 тисяч гривень, міністру оборони Андрію Загороднюку дісталося – 97 тис. грн. Найменшу зарплату серед міністрів, а саме 17 тисяч гривень дісталося міністру Кабінету Міністрів Дмитрові Дубілету.

  Тоді прем'єр Олексій Гончарук заявив, що високі зарплати для чиновників допоможуть подолати корупцію.

  Попередній матеріал
  Милованов розказав про запобіжники ринку землі – як перевірятимуть кошти
  Наступний матеріал
  "Шовінізм і тотальна зневага до українського": жорстка реакція Супрун на заяву продюсерки "1+1"
  Loading...