Олег Сенцов у Стразбурзі
Олег Сенцов у Стразбурзі Олег Сенцов / Facebook

Виступ Олега Сенцова та вручення йому премії Сахарова в Європарламенті – відео

Читайте по-русски
Нагородження відбудеться у Страсбурзі

Премію Європарламенту імені Сахарова вручать колишньому політв'язню Олегу Сенцову. Урочистості відбудуться орієнтовно опівдні за київським часом.

Нагородження проведуть у Стразбурзі. Український режисер також матиме слово під час засідання Європарламенту. Лауреатом премії Сенцов став ще 2018 року. Тоді від імені режисера, який на той час був у російській колонії, премію отримала його двоюрідна сестра – Наталія Каплан.

Напередодні Олег Сенцов уже виступав із трибуни Європарламенту. Він відкрив засідання комітету з закордонних справ та розвитку, а також підкомітету з прав людини. Сенцов зауважив, що до 2014 року не всі розрізняли Росію та Україну. Але після початку російської агресії та окупації Криму – на Заході усвідомили, що Україна – окрема країна, і багато українців також зрозуміли, що вони інші і не хочуть жити так, як живуть у Росії. Під час обміну думками у сесійній залі Сенцов закликав у жодному випадку не вірити Путіну і не припиняти тиску на Росію.

"Ми не хочемо жити так, як живе Росія, ми не хочемо перебувати в її зоні впливу, ми не хочемо бути рабами Путіна і жити в Радянському Союзі, який він будує по оновленій моделі. Ми хочемо жити в нормальній, вільній, чесній країні, побудованій за європейськими принципами. І, звичайно ж, союз європейських держав для нас є прикладом. Тому це конфлікт не між двома народами, а між двома принципами, між двома світоглядами", – наголосив Сенцов.

 

Попередній матеріал
ДБР просить зняти недоторканність із Федини – як відреагувала депутат
Наступний матеріал
У Нацбанку повідомили, коли в обігу з'являться монети по 5 та 10 грн
Loading...