'Наші котики'
'Наші котики' 5 канал

"Знімався в тій формі, в якій воював": фільм "Наші котики" виходить у прокат – що розповіли герої

Читайте по-русски
Стрічку знімали близько 4-х місяців. Бюджет становив 42 млн грн

Преспоказ "неполіткоректної патріотичної комедії" Володимира Тихого провели в одному з торговельних центрів столиці. Стрічка називається "Наші котики, або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану". Спілкувалася з творцями фільму і наша кореспондентка Евеліна Михайленко.

Це чи не перша стрічка в комедійному жанрі про війну Росії та України. Події розгортаються у 2014-му році. У центра картини журналістка та четверо добровольців, які без бойового досвіду вирішують йти захищати кордони України, коли Росія розв'язує війну.

Режисер стрічки Володимир Тихий. У продюсерській команді колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Із творчою групою спілкувались наші журналісти. Цікаві факти знімального процесу в матеріалі Евеліни Михайленко.

Дмитро Тубольцев фактично зіграв самого себе. У стрічці він знімався у формі, в якій і воював.

"Персонаж писаний з мене. Тобто, основна історія – напряму перетинається. Я був актором, пішов на війну, про це нікому не сказав. Знали лише 2 людини, вони потім проговорилися. Знімався у фільмі принципово в тій самій формі, в якій воював. Чому неполіткоректна комедія? Бо ми називаємо речі такими іменами, якими вони є насправді. Війна є війна. Люди гинуть, і вони гинуть", – розповів актор Дмитро Тобольцев.

Режисер Володимир Тихий зазначив, що спочатку це мав бути телесеріал. Відзняли навіть 3 пілотні версії з назвою "Бліндаж". Партнерів серед потужних українських телеканалів не знайшли, тому виклали в мережу. А потім з'явилась ідея створити і повнометражний фільм. Його знімали близько 4-х місяців. Бюджет становив 42 млн грн.

'Наші котики'
'Наші котики' 5 канал

"Ця ідея, скажімо, художнього аналізу цих подій 14-15-го років в такому, не зовсім звичному, традиційному. В традиціях пострадянського кіноопису війни, вона існувала, і її треба було втілювати" – розказав Володимир Тихий.

Більшість сцен знімали в Чернігівській області. До творчого процесу долучилася і колишня чільниця МОЗ Уляна Супрун. Це був її перший продюсерський досвід. На знімальному майданчику не минулось і без комічних історій.

"У Чернігові, коли знімали перед ОДА, ніби там сєпари стоять і чеченці. Але не сказали людям, які там проживають. То коли там почали стріляти і бачили оті всі прапори, думали, що може, в них також відбувається якась проблема. Вони подзвонили в поліцію. Ми пояснили, що це є лише зйомки фільму", – розповідає Уляна Супрун.

"Це було в околицях Києва. Ми вийшли в повному обмундируванні. Зі зброєю. Я, Діма та Денис Воронцов. Вибігає якась тітонька в нічній сорочці і каже: "Що таке? Що сталося?" Ми відповідаємо: "Нічого, нічого. Ми просто кіно знімаємо", – згадує Петро Микитюк.

Творча група фільму зазначає – зроблять усе можливе, щоби показати стрічку в Канаді, Австралії та Єгипті. В Україні у широкому прокаті картина буде від 30 січня. А вже в лютому накладом навіть вийде кіноповість. Вона міститиме невеликі новели. Обіцяють, що герої будуть ті ж самі, але сюжет відрізнятиметься від фільму.

Евеліна Михайленко, Едвард Белінський, 5 канал

Попередній матеріал
Куди зник Крим з порядку денного і як реінтегруватимуться громадяни з російськими паспортами – "ІнфоДень"
Наступний матеріал
"Хлопці не мали шансів, але встали за Україну" – як у Львові, Одесі та Києві вшановували Героїв Крут
Loading...

Стали відомі імена претендентів на премію "Оскар" у цьому році

Тільки диво: ТОП-10 фільмів, які прикрасять новорічний відпочинок

Особливий актор: як підліток із синдромом Дауна зіграв головну роль у кіно – сюжет

Короткометражка "Анна" про жінок на Донбасі потрапила в шорт-лист премії BAFTA

У Києві відбувся допрем'єрний показ історичної драми "Чорний Ворон" – перші подробиці про фільм

"Ціна правди": у Києві презентували фільм про Голодомор, знятий на реальних подіях – репортаж