Вшанування героїв Крут
Вшанування героїв Крут 5 канал

"Хлопці не мали шансів, але встали за Україну" – як у Львові, Одесі та Києві вшановували Героїв Крут

Читайте по-русски
Майже 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже 4-тисячної армії більшовиків

Жалобні заходи з нагоди 102-ї річниці подвигу героїв Крут відбулися в Україні 29 січня. Як вшанували загиблих, розповів "5 канал".

Легендарний бій під Крутами відбувся 30 січня 102 роки тому, на залізничній станції Крути, що за 130 кілометрів від Києва. Бій тривав понад 5 годин. Це дало змогу на 4 дні призупинити просування військ Радянської Росії і укласти Берестейський мирний договір, за яким УНР визнали незалежною державою.

Майже 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже 4-тисячної армії більшовиків.

У нерівному бою загинуло близько 80 юнаків, 27-ро з яких потрапили у полон більшовиків і були розстріляні.

На Личаківському кладовищі у Львові зібралися десятки людей. На могилах двох учасників бою під Крутами – Ігоря Лоського та Андрія Лазаренка – запалили свічки пам'яті та поклали квіти. Ігор Лоський під час бою був тяжко поранений, але вижив і написав спогади про Крути.

"Вшановувати їх треба за те, що коли було треба, встали і почали захищати нашу країну, треба пам'ятати про ці жертви, бо це був визначний бій. Завдяки їм от зараз ми можемо жити в Україні і в незалежній державі. В один момент всі студенти добровільно пішли і встали на захист нашої країни проти Червоної армії", – каже курсант Львівського державного ліцею ім. Героїв Крут Денис Бурко.

За всіма полеглими в цьому бою священики відправили поминальну панахиду, а курсанти Львівського військового ліцею імені Героїв Крут пройшли урочистим маршем.

"300 хлопців, які взяли на себе бій і фактично, що вони могли зробити проти такого великого війська Муравйова. І вони скільки могли, стільки трималися, хлопці молодці, для того ми тут постійно і ходимо на всі заходи, щоб молодь не забувала, щоб знала, що були такі хлопці, захищали нашу Україну", – розповідає учасник українського братства УПА Богдан Зеленевич.

У столиці до 102-ї річниці бою влаштували Марш. Учасники пройшли від станції метро "Арсенальна" до Аскольдової могили, де були поховані студенти, убиті більшовиками.

До ходи долучилися військові з оркестром, ветерани війни на Донбасі, представники патріотичних організацій та всі охочі. Учасники поклали квіти та вінки до Пам'ятного Хреста полеглим. Священники відправили панахиду.

В Одесі біля пам'ятника Дюку півсотні курсантів військової академії вишикувались, утворивши слово Крути та запалили ліхтарики. Розпочали захід з хвилини мовчання за загиблими, після чого заспівали Гімн України.

Нагадаємо, п'ятий президент Петро Порошенко вшанував пам'ять Героїв Крут та наголосив, що це була частина Російсько-української війни.

Попередній матеріал
"Знімався в тій формі, в якій воював": фільм "Наші котики" виходить у прокат – що розповіли герої
Наступний матеріал
Коронавірус контролюватимуть з моря – на Одещині розробили план протидії епідемії
Loading...

"Їм виявилось не однаково" – Порошенко вшанував пам'ять Героїв Крут

У Запоріжжі в пам'ять про Героїв Крут запалили смолоскипи

101-ша річниця Бою під Крутами: як Київ згадував полеглих у битві