Вшанування Героїв Крут
Вшанування Героїв Крут 5 канал

Кияни вшанували Героїв Крут на Лук'янівському цвинтарі

Читайте по-русски
Учасники заходу приносили квіти на могили Володимира Наумовича та Володимира Шульгина

Кілька десятків киян прийшли вшанувати Героїв Крут на Лук'янівський цвинтар. Серед них – як люди старшого віку, так і школярі.

Учасники заходу принесли квіти до могил Володимира Наумовича та Володимира Шульгина. Випускники Київського університету імені Святого Володимира загинули 102 роки тому на залізничній станції поблизу Крут на Чернігівщині в нерівному бою з військами більшовицької Росії, що намагалися окупувати Україну.

На Лук'янівському кладовищі останки героїв перепоховали у 30-ті роки минулого століття з Аскольдової могили. Саме там після визволення Києва від більшовиків, 19 березня 1918 року, поховали українських оборонців.

"Родина Шульгіних – це дуже відома родина. Це родина педагогів. Це київська громада. Це відомий рід", – розповідає Тетяна Котенко, учасниця заходу .

Вшанування Героїв Крут
Вшанування Героїв Крут 5 канал

Богдан Червак, голова "Організації українських націоналістів", розказав, що після бою під Крутами УНР визнали на міжнародному рівні: "102 роки тому, в бою під Крутами, українці зберегли УНР як державу. Цей бій дав можливість Українській Республіці стати визнаною на міжнародному рівні. Адже 3 дні бою вистачило для того, щоб українська делегація виїхала у Брест, де була підписана так звана Брестська угода, і де стояли підписи керівників європейських держав і лідерів української держави".

Нагадаємо, в Україні 29 січня вшановують Героїв бою під Крутами.

Попередній матеріал
Наразі Україна може розраховувати на напівчленство в ЄС – політекспертка
Наступний матеріал
"Ціна змінюватиметься щомісяця": у Кабміні пояснили нову формулу розрахунку вартості газу
Loading...

У Запоріжжі в пам'ять про Героїв Крут запалили смолоскипи

Допрем'єрний показ історичного екшену "Крути 1918": актори та сценарист пригадали роботу над стрічкою

101-ша річниця Бою під Крутами: як Київ згадував полеглих у битві