Газ
Газ Бізнес Цензор

"Ціна змінюватиметься щомісяця": у Кабміні пояснили нову формулу розрахунку вартості газу

Читайте по-русски
4 грн 65 коп. – саме таку нову ціну на газ встановили на січень 2020 року

Кінцева ціна газу для населення і підприємств Теплокомуненерго в січні становитиме від 6 до 7 тис. грн за тисячу кубометрів. Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель в ході брифінгу, інформує "5 канал". 

4 грн 65 коп. – саме таку нову ціну на газ встановили на січень 2020 року. Нову вартість розраховував "Нафтогаз". Це, за його словами, на 25% менше, ніж у січні торік. Додав, що Україна готувалася до ціни в 11-12 тисяч за тисячу кубів, оскільки не було вирішене питання транзиту газу з Росії.

Вартість змінюватиметься щомісяця, її вираховуватимуть, беручи до уваги вартість газу на міжнародних ринкових біржах.

Утім, зараз ситуація змінилася. Міністр не виключає, що тенденція до зниження ціни на блакитне паливо на європейському ринку збережеться, і в лютому українські споживачі заплатять ще менше.

"Було прийняте рішення – місячна ціна на січень для промисловості була 5,5 тис. грн. Ми виходили з того, що треба було приймати рішення по січню, а ринкова ціна вже була менш як 5,5 тис. Ми вийшли на відповідну формулу, яку можна побачити в рішенні Кабміну. Це доповнення по механізму ПСО. Це означає, що ціна буде 4 тис. 650 грн. Населення платитиме менше. Навіть менше гарантованої ціни, яку сформував уряд", – сказав міністр енергетики Олексій Оржель.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук також розказав, що уряд прийняв рішення про підвищення штрафів, в тому числі щодо порушення правил пожежної безпеки: "Бізнес-підприємства і часто державні установи – максимум можна було застосувати 85 тис. грн. Це мінімальні штрафи, вони смішні. Ми ухвалили на засіданні уряду законопроєкт про підвищення штрафів за порушення правил пожежної безпеки. Там від 510 грн до 8 тис. грн. Це серйозніші суми. Вони допоможуть стимулювати дотримання правил пожежної безпеки".

Раніше такий штраф становив для громадян до 119 грн, для посадових осіб – до 170.

Нагадаємо, ціни на газ у січні 2020 року виявилися нижчими від прогнозованих, тож українцям, які закупили газ за страховою ціною, повернуть переплату наприкінці опалювального сезону.

Попередній матеріал
Кияни вшанували Героїв Крут на Лук'янівському цвинтарі
Наступний матеріал
Китайський коронавірус: пасажирам аеропорту Дніпра почали міряти температуру
Loading...

Українцям обіцяють повернути переплату за газ наприкінці опалювального сезону

Вітренко розповів, чому немає прямих поставок газу в Україну з РФ

"15 млрд грн економії для українців": які нові подробиці про газовий контракт з РФ розповіли в "Нафтогазі" – сюжет

Голова оператора ГТС розповів, скільки втратить Україна через запуск "Турецького потоку"

Українські підприємства та населення зекономлять 48 млрд грн завдяки контракту на транзит – оператор ГТС

Пресконференція: подробиці газових переговорів і перші дні роботи незалежного оператора ГТС