Газ
Газ Бізнес Цензор

Українцям обіцяють повернути переплату за газ наприкінці опалювального сезону

  Читайте по-русски
  У "Нафтогазі" розрахували ціну газу на січень за новою формулою Кабміну

  Ціни на газ у січні 2020 року виявилися нижчими від прогнозованих, тож українцям, які закупили газ за страховою ціною, повернуть переплату наприкінці опалювального сезону. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив глава правління "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

  Оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів у січні становитиме 4650 грн за тисячу кубометрів без урахування ПДВ, націнки газзбитів і витрат на транспортування. 

  Нова ціна розрахована відповідно до постанови Кабміну № 17 від 24 січня. У компанії відзначили, що вона на 25% нижче, ніж у січні 2019 року.

  За новою методикою ціна на поточний місяць визначається згідно з фактичними біржовими торгами, які відбувалися з 1 по 22 число цього місяця. Компанія буде публікувати ціну на поточний місяць протягом декількох робочих днів після 22 числа.

  Новий підхід до розрахунку ціни буде діяти до 30 квітня 2020 року, тобто до кінця опалювального сезону. Попередні ціни, як страхова квартальна, так і помісячна, скасовані.

  Затверджений порядок передбачає, що ціна на газ для українських захищених споживачів буде змінюватися відповідно до цінових тенденцій на європейському ринку. Ця ціна може коливатися як у бік зниження, так і збільшення.

  Як повідомляв 5.UA, Кабінет Міністрів вніс зміни до положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу.  Попередній матеріал
  Хуртовини й ожеледиця: в Україні оголосили штормове попередження
  Наступний матеріал
  Голову російської делегації Толстого обрали віцепрезидентом ПАРЄ
  Loading...

  Коболєв розказав, як зменшити його зарплату: "Треба повернути $5 млрд "Газпрому"

  "Нафтогаз" оновив склад правління компанії

  Зеленський доручив Гончаруку врегулювати ситуацію із преміями в "Нафтогазі"

  Уряд визначив підприємства, які не можна приватизувати – перелік

  Виконавчий директор "Нафтогазу" вважає, що заслужив на премію – пояснив чому

  Вітренко розповів, чому немає прямих поставок газу в Україну з РФ