Шпиталь
Шпиталь 5 канал

Евакуація із шпиталю: як перевіряли готовність персоналу екстрено прийняти українців з Китаю

Читайте по-русски
Шпиталь розглядають як резервний заклад для розміщення евакуйованих з Китаю

Десятки пацієнтів шпиталю влаштували протест під дверима керівника госпіталю. Так відреагували на термінове повідомлення – до вечора звільнити палати через необхідність розмістити українців, яких евакуюють із Китаю через коронавірус.

Разом з пацієнтами до протесту долучився і персонал медзакладу.

"Ми повинні до 5-ї години, ті, що працюють, покинути госпіталь, тому що тут будуть проводити навчальні процеси до понеділка. Важких хворих евакуйовувати в інші лікарні – і крапка. 100% гарантії не дають, що сюди хворі не будуть находити, але госпіталь розглядається як лікарня, яка може приймати таких хворих", – каже медсестра Наталія Музика.

Поверхом вище пацієнти нашвидкуруч збирають речі. Наталія доглядає за лежачим сином. Жінка бідкається, перевозити хлопця до іншої лікарні небезпечно.

"Куда я маю з ним, та того тижня почалася температура, пневмонія. Він лежить, все обірване. Таз поламаний. Перелом черепа. Обірвана уретра, сечовий. І ще плюс легені. Куди я маю з ним зараз?" – обурена мати пацієнта Наталія Гладка.

У Департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА підтверджують: шпиталь справді розглядають як резервний заклад для розміщення евакуйованих з Китаю.

Тільки-но частина пацієнтів встигли поїхати додому, евакуацію зупинили.

Шпиталь
Шпиталь5 канал

А вже за кілька годин обласні чиновники називають події у шпиталі навчальною тривогою. Буцімто в такий спосіб оперативний штаб хотів перевірити готовність медзакладу реагувати на екстрені ситуації.

"Готовність свою ми перевіряти повинні. Ми повинні бути готові до будь-яких викликів, поставлених перед нами. Але після проведення аналізу, необхідних розрахунків навчання було припинено", – розповідає в.о. керівника Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Андрій Васько.

Обрали інший резервний заклад для розміщення евакуйованих із Китаю чи планують облаштувати карантину зону на Львівщині – досі залишається таємницею.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Українська влада не привезла свої "12 кроків", тоді їх привезуть росіяни – Гончаренко
Наступний матеріал
23 лютого повертається: телеканал "Інтер" готує спеціальний ефір до радянського свята
Loading...

На евакуацію в Ухані з’явилися 48 українців та 29 іноземців: що відомо

Евакуація громадян України з міста Ухань через розповсюдження коронавірусу – брифінг

Гончарук відреагував на протести в регіонах

Перші випадки зараження коронавірусом зафіксували у ще одній країні – подробиці

Українці не дозволили евакуюватися з собакою – дівчина залишається в Ухані

Евакуація з Уханю: українці та іноземці вже прибули в аеропорт в очікуванні свого рейсу