Робот-сумоїст
Робот-сумоїст
5 канал

Робот-сумоїст та робот-опосум: розробки харківських студентів починають визнавати у світі

Винахід молодого інженера – "ТрісМ" – завоював "срібло" на міжнародних змаганнях у Польщі

На міжнародних змаганнях роботів у Польщі серед 300 учасників "срібло" завоював винахід харківських студентів. Чим здивували українці міжнародних експертів – далі в сюжеті.

Робота-сумоїста "ТрісМ" студент Харківського політехнічного університету Денис Волошин створив за місяць. Розповідає: "Деталі для"ТрісМ" я замовляв у Китаї, купував на нашому радіоринку. Частину– друкував на 3D-принтері, деякі деталі брав з інших поламаних пристроїв. Загалом, з того, що було".

Створенням роботів Денис зацікавився ще в дитинстві. Це вже його п'ятий винахід. Алгоритм функціонування робота-сумоїста доволі простий – за допомогою датчиків він знаходить об'єкт і штовхає його. "ТрісМ" може переміщати предмети удвічі важчі за нього самого. Але перемагати на конкурсі – важче, ніж, наприклад, пересувати меблі. Тут головне – протистояти потужнішим роботам та втриматися на колесах.

"З одним із супротивників ми билися цілих п'ять раундів. Зазвичай кожна битва з роботом йде по два раунди, до двох перемог. Але тут битва затяглася аж до п'яти. У кінці-кінців мені вдалося побороти його", – згадує Волошин.

Робот-опосум – розробка ще одного харківського студента – також серед лідерів міжнародних змагань. Робот пройшов без проблем надскладну трасу. Зокрема, й завдяки електроніці, яку налаштовував Павло Бєлоус.

Запевняє: "До цього робота можна додати будь-які датчики, потрібні для завдання. Він може, в тому числі, бути сумо-роботом, змагатися з роботом його вагової категорії, намагатися виштовхувати теж. Будь-які необхідні завдання".

Денис і Павло були єдиними представниками з України. Своїх роботів майстри тренували безпосередньо в кімнаті готелю, а налагоджували – під час самих змагань.

Завідувач кафедрою обчислювальної техніки та програмування НТУ ХПІ Сергій Семенов бідкається: "Ми зіткнулися з тим, що організатори і дуже багато команд на змаганнях, насправді, використовували просто заводських роботів. Звичайно потужніших, звичайно сильніших, швидших. Відповідно – мали великі можливості".

Над своїми розробками хлопці планують працювати і далі, разом із науковим керівником. Винахідники кажуть, таких роботів можна використовувати як у промисловості, так і при ліквідації надзвичайних ситуацій. Та найбільший попит на них – у військовій галузі.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Справа Насірова: в суді зачитали ще 40 сторінок обвинувального акту
Наступний матеріал
Хитра "модернізація": в Запоріжжі розглядають справу про розкрадання на великому меткомбінаті

Тренінги від ЄС: як вітчизняних прикордонників вчать виявляти кмітливих шахраїв

Apple презентувала бюджетний iPad для школярів і студентів

16-річна Софія представить Україну на конкурсі молодих винахідників у США – що повезе

"Найвища оцінка – це довіра народу": в Харкові бійці НГУ святкували 4-ту річницю створення

Замість ремонту – шантаж і погрози: розвиток скандалу навколо "Цитрусу"

Столичні студенти ініціювали соцпроект "Кошик": міні-бізнес для літніх людей