Робот-музикант у Польщі
Робот-музикант у Польщі 5 канал

"Майже друзі": у Польщі студент розробив невпинного робота-музиканта

У Кракові студент створив робота-музинканта, що вміє грати на клавішних і ударних інструментах без упину. Чи стане він конкурентом для справжніх виконавців – дізнавалися журналісти "5 каналу"

Войцех Світала може годинами грати зі своїм напарником. Жодних нарікань, помилок чи поганого настрою. Напарник студента університету наук і технологій Кракова – Сташек. Це робот, що може одночасно грати на клавішних і ударних музичних інструментах. 

"Робот ніколи не втомлюється. Ми можемо повторювати з ним тисячі разів, і він не виснажується, на відміну від мене. Це варто враховувати на виробництві", – каже студент.

Войцех захоплювався музикою ще з дитинства, як і математикою. Обидві пристрасті йому вдалося об'єднати і реалізувати в стінах вишу.

"Музика має багато спільного з наукою. Якщо взяти твори Йоганна Себастьяна Баха або інших композиторів, то там у музиці багато математики. Там є чіткі формули", – запевняє Войцех Світала.

Ідею першокурсника створити музичного робота викладачі спочатку сприйняли з іронією, та коли Войцех успішно складав іспит за іспитом і при цьому наполегливо працював над своїм винаходом, студентові пішли назустріч і надали технічну підтримку.

"Войцех – унікальний студент. Зазвичай ми не маємо справи з талантами від світу музики. Студенти зосереджені на технічних досягненнях, але його винахід значно пожвавив життя нашого університету, додав яскравих барв", – каже професор Анджей Турнау.

У планах Войцеха створити цілу музичну групу, учасниками якої стануть лише роботи. Автоматизована техніка невпинно наступає. Вчені-футурологи прогнозують: уже найближчим часом роботи замінять людей в інженерії, медицині, юриспруденції і журналістиці.

Ольга Головіна, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Дзвінко гавкотить, не кусає і за кісткою гасає: У Японії показали оновленого роботопса Aibo – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Стрілянина в центрі Одеси: поранені троє поліцейських, злочинець убитий
Наступний матеріал
Шалений ажіотаж: в якому регіоні вже скінчилася вакцина від кору
Loading...