Навчання прикордонників
Навчання прикордонників
5.ua

Тренінги від ЄС: як вітчизняних прикордонників вчать виявляти кмітливих шахраїв

Європейські шахраї у підробці документів набагато частіше застосовують технічні ноу-хау

Тренінги для прикордонників від спеціалістів Європейського Союзу – закордонні тренери навчають українських інспекторів виявляти підробки серед документів нового покоління. Як це відбувається – в репортажі "5 каналу".

За партами у класі – не звичні учні, а фахівці з досвідом роботи на державному кордоні. За допомогою іноземних тренерів вони підвищують кваліфікацію – вчаться виявляти підроблені документи.

Тренери – прикордонники з Литви, Польщі та Німеччини – діляться досвідом, як розпізнавати підробки сучасних документів, які виготовляють за допомогою останніх технічних розробок. Зокрема, біометричні паспорти із електронними носіями інформації, які називають MRZ-зоною.

"Один з основних акцентів робиться на виявленні підроблених документів, які мають MRZ-зону. І, звичайно, підробки за допомогою нових технічних засобів, які були створені у паспортних документах", – підтверджує старший офіцер департаменту охорони державного кордону ДПСУ Оксана Михалишина.

Порушники прикордонних правил зазвичай не дуже винахідливі – найчастіше вони самостійно переклеюють фотокартки або виправляють власні дані. Таких випадків на пунктах пропуску Східного регіонального управління Прикордонної служби від початку року зафіксовано близько 30.

Європейські шахраї у підробці документів частіше застосовують технічні ноу-хау – друкують фотокартки поверх фото попереднього власника та навіть виготовляють за допомогою сучасних технологій мало не точні копії документів. Щоб виявити таку підробку, потрібні спеціальні знання, кажуть іноземці. Проте, спілкуватися з пресою без дозволу центрального офісу у Брюсселі тренери категорично відмовилися.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Українські заробітчани за кордоном часто не мають ніяких прав – експерти
Наступний матеріал
Міноборони РФ нахамило у відповідь на заяви Британії

У форматі "2 на 2": як відбувався обмін прикордонниками із Росією

"Влучили у бліндаж з бійцями": стали відомі деталі загибелі прикордонника на стрільбах

На Львівщині під час навчань загинув прикордонник: що відомо

У Харкові ув'язнили терористів, що з гранатометів обстріляли військкомати

Від грипу на Харківщині помер шестирічний хлопчик

Бійці ОТУ "Донецьк" керують та гатять із 40-тонних танків, де не заборонено – відео вишколу