Звільнені Прикордонники Богдан Марцонь і Ігор Дзюбак
Звільнені Прикордонники Богдан Марцонь і Ігор Дзюбак фото Ірини Геращенко / Facebook

У форматі "2 на 2": як відбувався обмін прикордонниками із Росією

Звільнені українці планують повернутися до своєї служби – проте відбудеться це не раніше, ніж вони пройдуть реабілітацію

Двох українських прикордонників Богдана Марцоня та Ігоря Дзюбака, захоплених Росією, повернули Україні. Натомість Росії передали прикордонників ФСБ РФ Володимира Кузнєцова та Аскара Кулуба. Обмін відбувся у пункті пропуску "Гоптівка", що на Харківщині. Там перебуває кореспондент "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

Обмін відбувався у форматі "2 на 2" на кордоні зі Російською Федерацією. Сама процедура тривала не більше 10 хвилин. До звільнення був залучений в тому числі Президент Петро Порошенко, тож йому першому голова Державної прикордонної служби України повідомив про звільнення бранців.

"Верховний головнокомандувач, пане Президенте України, доповідаю: за Вашим наказом військовослужбовці ДПСУ капітани Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь повернуті на територію України", – зазначив телефоном Петро Цигикал.

Прикордонники Сумського загону зникли у жовтні 2017 року під час патрулювання кордону. Пізніше стало відомо, що вони були заарештовані силовиками РФ. Російська сторона заявила, що вони нібито перетнули кордон. Особливих подробиць цього захоплення та перебування українців на території Росії (їх тримали якійсь час у в'язниці "Лефортово") наразі немає.

"Дякую своїм рідним, матері, батьку, коханій дружині. Дякую що не лишили, не були байдужими. Дуже скучив. Обняти б їх та ніколи не відпускати", – зазначив Марцонь.

Прикордонники планують повернутися до своєї служби. Проте відбудеться це не раніше ніж через місяць – після проходження реабілітації. Наразі вони на шляху до Києва, там їх зустрінуть рідні.

Вдома: Як зустрічали звільнених з ОРДЛО заручників у "Борисполі" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Сказала достатньо на цю тему": речниця Держдепу США відмовилася відповідати на запитання російської журналістки
Наступний матеріал
"Обмін призначався кілька разів і постійно зривався": нові подробиці звільнення прикордонників Росією
Loading...