volynnews.com

У КМДА розповіли, коли киянам чекати на гарячу воду

За словами заступника столичного голови, нині відбувається процес "розлучення" з "Київенерго"

В ефірі "5 каналу" заступник міського голови, секретар Київради Володимир Прокопів прокоментував протистояння "Київенерго", "Київтеплоенерго", міський бюджет, "Нафтогаз України" і те, що в Києві немає гарячої води.

"Я думаю, що рішення Київради, яке буде у вівторок, поставить крапку в цій всій епопеї, кияни будуть з гарячою водою і ми вчасно почнемо опалювальний сезон", – наголосив Прокопів. 

Він також пояснив, чому взагалі виникла така ситуація в Києві, що люди залишилися без гарячої води.

"На жаль, дуже багато киян є зараз заручниками цієї ситуації. Звідки взялася проблема? Всі енергетичні активи Києва перебували в користуванні приватної компанії "Київенерго". То ми мали ситуацію, коли місто відповідає перед киянами, але не впливає на ситуацію, тому що всі активи, а це третій за величиною теплоенергетичний холдинг у Європі. Ми розуміємо, що це боляче і довго, але йдемо в процес розлучення з "Київенерго", повертаючи наші активи, які їм належать – ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод "Енергія" – до комунальної власності. І комунальне підприємство, яке на 100% належить громаді, оперує вже цим всім активом", – розповів Прокопів.

Він також пояснив, що є закон України, який каже, що коли правонаступник одного комунального підприємства починає оперувати цим активом, він починає оперувати як активами, так і боргом, на що в "Нафтогазі" повідомили, що є борги "Київенерго", тому, будь ласка, заберіть їх на Київ, а йшлося про 5 млрд гривень. Але, за словами Прокопіва, була позиція міста, що Київ не є правонаступником "Київенерго", а отже, не має сплачувати борг "Київенерго". Вчора Господарський суд Києва не задовольнив заяву "Київенерго" про заміну боржника на комунальне підприємство "Київтеплоенерго", тобто суд сказав, що кияни не повинні відповідати за борги Ахметова перед "Нафтогазом".

Попередній матеріал
РФ зводить паркан між українським і російським селищами: як зміниться дорожній рух у Міловому
Наступний матеріал
Скандал на Дніпропетровщині: проти ветеранів АТО порушили кримінальне провадження – подробиці

КМДА не проголосувала за рішення щодо боргу "Київенерго": секретар виніс пропозицію керівникам фракцій

Викиди із заводу "Титан": стали відомі результати перших проб води

Засідання Київради після канікул: як депутати вирішували, хто має платити борг "Нафтогазу"

З усіма лікарнями та школами: через борги 70-тисячна Сміла другу добу без води

В Україні зростуть тарифи на водопостачання

На Херсонщині через проблеми на "Кримському Титані" питна вода перенасичена хлоридами